II liga: Katastrofa w Tychach, Malina strzela, beniaminkowie bez porażki

Ligowy debiut GKS-u Tychy na nowym stadionie zakończył się porażką z Wisłą Puławy. Zdecydowanie lepiej poszło na inaugurację beniaminkom oraz Piotrowi Malinowskiemu.

Nowy stadion, nowi trener, dyrektor sportowy i piłkarze. Na koniec nowe nadzieje kibiców na odbudowę po spadku. Na razie GKS Tychy pod wodzą Kamila Kieresia kontynuuje pasmo niepowodzeń. Błyskawicznie pożegnał się z Pucharem Polski, a na inaugurację sezonu ligowego przegrał 0:2 z Wisłą Puławy.
Oba gole padły przed przerwą. Najpierw Sebastian Głaz główkował do bramki po dośrodkowaniu Lisieckiego, a w 39. minucie Konrad Nowak skorzystał z błędu Tomasza Boczka i podania swojego imiennika - Szczotki. W ten sposób Wisła wpisała się na zawsze do ksiąg nowoczesnego stadionu przy Edukacji. Wygrała na nim pierwsze, ligowe spotkanie w historii. Rycerz wiosny z poprzednich rozgrywek ma ochotę na złotą jesień.

Przeciętnie poszło też silnemu kadrowo Rakowowi Częstochowa. W przeciwieństwie do tyszan zdołał jednak choć zremisować na inaugurację. Punkt zapewnił częstochowianom powracający do klubu ulubieniec publiczności Piotr Malinowski. Długo pracował na swojego gola, aż w końcu w 52. minucie wykorzystał sytuację sam na sam po zgraniu głową Błażeja Radlera. Była to odpowiedź na trafienie Jurija Hłuszki.

Dobrze poszło beniaminkom, tradycyjnie rozpoczynającym sezon na swoim terenie. Polonia Bytom zremisowała ze Stalą Mielec, a Olimpia Zambrów z ROW-em Rybnik. Trzy punkty zgarnął Gryf Wejherowo, a stało się to w dramatycznych okolicznościach. Beniaminek prowadził 1:0 po golu Mateusza Kuzimskiego, ale w doliczonym czasie sprokurował jedenastkę dla Legionovii Legionowo. Fantastyczną szansę na wyrównanie zmarnował Rafał Jankowski i stadion w Wejherowie oszalał ze szczęścia.

Spodziewanie Stal Stalowa Wola pokonała 2:1 Nadwiślana Góra, a inna drużyna z Podkarpacia - Siarka Tarnobrzeg niespodziewania rozbiła Puszczę i to na dodatek w Niepołomicach. 0:3 było już po pierwszej połowie i grająca z przewagą zawodnika Siarka spokojnie dowiozła tę przewagę do końca.

Na niedzielę zaplanowano dwa mecze zamykające kolejkę. Czwarty z beniaminków Radomiak Radom podejmie przebudowanego i mocnego w sparingach Znicza Pruszków. Błękitni Stargard Szczeciński, którzy wyeliminowali w Pucharze Polski Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, zagrają na inaugurację sezonu ligowego derby z Kotwicą Kołobrzeg.