El. LM: Ajax Amsterdam zremisował w Wiedniu, asysta Arkadiusza Milika

Wicemistrz Holandii z Arkadiuszem Milikiem w składzie zremisował z Rapidem Wiedeń. Inny klub z Austrii - Red Bull Salzburg wypracował sobie zaliczkę przed rewanżem z Malmoe FF.

Sympatycy futbolu w Polsce kierowali wzrok przede wszystkim na Poznań, gdzie Lech podjął wielokrotnego uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów - FC Basel. Kibice zdawali sobie sprawę, że Kolejorza czeka trudna przeprawa i nie jest faworytem. Mimo wszystko tliła się iskra nadziei, że stać go na niespodziankę. W środę została ledwie iskierka. Lech przegrał na swoim terenie 1:3 i przed rewanżem jest w krytycznym położeniu.
Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie wywiózł remis z Wiednia. Choć jest to niezły wynik, to wicemistrz Holandii może czuć niedosyt. Co najmniej w dwóch momentach wydawało się, że powinien wygrać. Po pierwszej połowie prowadził z Rapidem 2:0 dzięki dubletowi Davy'ego Klaassena. 22-letni uczeń szkółki Ajaxu najpierw zdobył gola strzałem po ziemi z półdystansu, a następnie skorzystał z dośrodkowania Milika.

Po przerwie gospodarze rzucili się do ataku, zdobyli gola kontaktowego, ale następnie stracili zawodnika. Czerwoną kartkę zobaczył Schwab. Mimo osłabienia pokazali wolę walki i skarcił Ajax drugim golem.

Lepiej poszło drugiemu reprezentantowi Austrii w eliminacjach Ligi Mistrzów. Red Bull Salzburg zdobył zaliczkę 2:0 w pierwszym meczu z Malmoe FF. Swoje gole zdobył po przerwie, skutecznie egzekwując stałe fragmenty. Andreas Ulmer sfinalizował dobre rozegranie rzutu wolnego, a Martin Hinteregger pewnie egzekwował rzut karny.

III runda eliminacji Ligi Mistrzów:

HJK Helsinki - FK Astana 0:0

Red Bull Salzburg - Malmoe FF 2:0 (0:0)
1:0 - Andreas Ulmer 51'
2:0 - Marcin Hinteregger (k.) 89'

Steaua Bukareszt - Partizan Belgrad 1:1 (0:0)
0:1 - Miroslav Vulicević 62'
1:1 - Varela 82'

Lech Poznań - FC Basel 1:3 (1:1) 0:1 - Michael Lang 34' 1:1 - Denis Thomalla 35' 1:2 - Marc Janko 77' 1:3 - Davide Calla 90+2' Celtic Glasgow - Karabach Agdam 1:0 (0:0) 1:0 - Dedryck Boyata 82' Rapid Wiedeń - Ajax Amsterdam 2:2 (0:2) 0:1 - Davy Klaasen 25' 0:2 - Davy Klaasen 43' 1:2 - Florian Kainz 48' 2:2 - Robert Berić 76' #dziejesiewsporcie: Luis Suarez został bramkarzem