El. LM: Czeski wtorek, pełna partia Inakiego Astiza, ogon Marco Paixao

Sparta Praga i Viktoria Pilzno przywiozły korzystne wyniki z meczów wyjazdowych w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Fenerbahce Stambuł tylko zremisowało z Szachtarem Donieck.

III runda eliminacji Ligi Mistrzów rozpoczęła się na przedmieściach Moskwy. CSKA było faworytem meczu ze Spartą Praga, którą na początku dekady rozbiło na swoim stadionie 3:0. Tym razem nie poszło tak gładko. Wicemistrz Rosji dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale ostatecznie zremisował 2:2, co stawia w dobrej sytuacji Czechów. Marco Paixao, który zagrał pełną partię w lidze, tym razem pojawił się na boisku w końcówce. Całe spotkanie było żywe, a drużyny oddały łącznie 13 celnych uderzeń.
Wtorek był udanym dniem dla naszych południowych sąsiadów. Mistrz Czech Viktoria Pilzno zwyciężyła na terenie Maccabi Tel Awiw 2:1. Swoją zaliczkę zdobyła w pierwszej połowie przy niecodziennie biernej postawie obrońców. Maccabi jeszcze goniło, ale zdobyło tylko gola kontaktowego. Już w poprzedniej rundzie klub z Izraela przegrał pierwsze spotkanie na Malcie, a następnie z nawiązką odrobił stratę. Musi liczyć na powtórkę.

Cieszył się Inaki Astiz, którego nowy klub - APOEL Nikozja wygrał 2:1 na wyjeździe z FC Midtjylland. Bohaterem zespołu został Tomas de Vincenti. 26-letni Argentyńczyk zdobył dwa gole na początek ostatniego kwadransa w pierwszej połowie. Przed rewanżem na swoim terenie Cypryjczycy, którzy gościli latem na zgrupowaniu z Polsce, są w dogodnym położeniu. Mecz na ławce rezerwowych przesiedzieli Mateusz Piątkowski i Semir Stilić.

W pojedynkach uznanych, piłkarskich marek Panathinaikos Ateny wygrał u siebie 2:1 z Club Brugge, a AS Monaco z Young Boys w Bernie. Szwajcarzy nie mają zatem żadnego powodu do radości i optymizmu przed rewanżem. Nastroje może, ale nie musi poprawić im FC Basel, który w środę zagra z Lechem Poznań. Fenerbahce Stambuł już z Nanim oraz Robinem van Persiem w składzie może mieć problem po remisie 0:0 z Szachtarem Donieck.

Najbardziej egzotyczną parę w III rundzie eliminacji tworzą Milsami Orhei z Skenderbeu Korcze. Mistrz Mołdawii musiał opuścić swój, mało wystawny stadion i przenieść się do stolicy - Kiszyniowa. Tam nie poszło równie dobrze jak ostatnio z Ludogorcem Razgrad. Albańczycy wygrali 2:0 dzięki dubletowi Hamdiego Salihiego. Gospodarzom nie pomógł Aleksandr Suworow, który pojawił się na murawie w 57. minucie.