Borussia Dortmund już w wysokiej formie, wygrała 2:0 z Juventusem Turyn

Zespół Thomasa Tuchela w meczu towarzyskim zrewanżował się Włochom za porażkę w ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Gole zdobyli dla zwycięzców Pierre-Emerick Aubameyang i Marco Reus.

Konrad Kostorz
Zwycięstwo dortmundczyków w Sankt Gallen nie jest dziełem przypadku, ale trzeba podkreślić, że oba zespoły są na innym etapie przygotowań. BVB już za kilka dni czeka pierwszy pojedynek o stawkę, podczas gdy Bianconeri mają jeszcze sporo czasu na przygotowania, a Paulo Dybala i Mario Mandzukić dopiero zgrywają się z zespołem.
Borussia znaczną przewagę w pierwszej połowie udokumentowała trafieniem Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk trafił z 16 metrów po podaniu Henricha Mchitarjana. Na 2:0 podwyższył Marco Reus, który w 64. minucie przeprowadził świetną akcję indywidualną. Później jeszcze Jonas Hofmann mógł podwyższyć podopiecznych Massimiliano Allegriego, ale nie popisał się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Przed przerwą na prawej stronie defensywy wystąpił Łukasz Piszczek, który - jak się wydaje - coraz bardziej umacnia swoją pozycję u Thomasa Tuchela. Jakub Błaszczykowski wznowił już treningi na pełnych obrotach, jednak nie jest jeszcze gotowy do gry. 30 lipca Borussia zmierzy się w III rundzie eliminacji LE z austriackim Wolfsberger AC.

Borussia Dortmund - Juventus Turyn 2:0 (1:0)
1:0 - Aubameyang 40'
2:0 - Reus 64'

Borussia: Burki (46' Weidenfeller) - Piszczek (46' Ginter), Sokratis, Hummels, Schmelzer (62' Stenzel) - Gundogan (46' Bender), Weigl (46' Castro) - Kampl (46' Hofmann), Mchitarjan (46' Kagawa), Reus (67' Leitner) - Aubameyang (67' Dudziak).

Juventus: Buffon (46' Neto) - Caceres (46' Lichtsteiner), Barzagli (46' Rugani), Bonucci, Evra (46' Chiellini) - Marchisio, Tello (46' Sturaro), Pogba - Dybala (46' Padoin), Mandzukić (56' Zaza), Morata (57' Clemenza).