El. LM: Szokujący zjazd Ludogorca Razgrad. Przegrał z mistrzem Mołdawii

Rok temu Ludogorec Razgrad remisował w grupie Ligi Mistrzów z Liverpoolem FC, a teraz odpadł w eliminacjach z mistrzem Mołdawii. Wpadki uniknął po powrocie z Polski APOEL Nikozja.

Rok temu Ludogorec Razgrad był rewelacją Ligi Mistrzów. Awansował do fazy grupowej z eliminacji, w których wygrał dwumecze z Partizanem Belgrad oraz Steauą Bukareszt. Także w grupie nie był tłem. Potrafił wygrać z FC Basel i zremisować z reprezentantem Premier League - Liverpoolem FC. Przygoda Bułgarów w następnej edycji skończyła się szybko. W Orsei - na stadionie, na którym kibice oglądali mecz z dachów pobliskich budynków.
Już pierwsze spotkanie skończyło się zaskakującą wygraną Milsami 1:0. W rewanżu na swoim terenie mistrz Mołdawii stracił gola po strzale Wandersona, ale wynik grożący dogrywką utrzymał się ledwie minutę. Gheorghe Andronić wyrównał po szybkim ataku. Także dzięki kontratakowi drużna z Orsei udokumentowała awans w 90. minucie golem na 2:1. Niespodzianka, a dla niektórych nawet sensacja stała się faktem. Odnotować warto, że mecz na ławce Milsami przesiedział były zawodnik Cracovii Aleksandr Suworow.

Przewagę z pierwszego meczu powiększyli piłkarze Partizana Belgrad oraz HJK Helsinki. Mecz mistrza Serbii w dalekim Gori prowadziła drużyna sędziowska z Polski pod przewodnictwem Daniela Stefańskiego. Finowie pokonali 1:0 FK Ventspils, choć przez godzinę nie przeważali. Powtórzyła się jednak historia z poprzedniego meczu, w którym HJK zdobyło gole w ostatnim kwadransie, a także historia sprzed roku, gdy FK przegrało dwumecz z rywalem ze Skandynawii - Malmoe FF.

W meczach wieczornych na niespodzianki się tylko zanosiło. Piłkarze FC Midtjylland oraz Maccabi Tel Awiw nie poszli jednak śladem Ludogorca Razgrad w pojedynkach z niżej notowanymi rywalami i wygranymi potwierdzili awans.

Zwycięski remis 1:1 ze Skopje przywiózł APOEL Nikozja. Mistrz Cypru przygotowywał się do sezonu w Polsce, chcąc uciec od tropikalnych temperatur na południu Europy. Nie do końca się to udało, ponieważ przełom czerwca i lipca był upalny także w Polsce. APOEL nad Wisłą seryjnie przegrywał sparingi, a i w dwumeczu eliminacyjnym nie zachwycał. Doczłapał się jednak do trzeciej rundy dzięki bramce na wyjeździe, którą po składnym rozegraniu zdobył Tomas De Vincenti.

Dokończenie rywalizacji w pozostałych parach w środę.

FC Dila Gori - Partizan Belgrad 0:2 (0:1)
0:1 - Darko Brasanac 36'
0:2 - Aboubakar Oumarou 64'

Wynik dwumeczu: 0:3. Awans: Partizan Belgrad.

Piunik Erywan - Molde FK 1:0 (0:0)
1:0 Zawen Badojan 75'

Wynik dwumeczu: 1:5. Awans: Molde FK.

Milsami Orhei - Ludogorec Razgrad 2:1 (1:1)