Sparingowo: Wisła zwycięska w próbie generalnej

W ostatnim sparingu przed startem sezonu 2015/2016 Wisła Kraków wygrała 3:1 z 13. zespołem czeskiej ekstraklasy - Banikiem Ostrawa.

Maciej Kmita
Biała Gwiazda objęła prowadzenie w 28. minucie po kapitalnej akcji w trójkącie Maciej Jankowski-Paweł Brożek-Maciej Sadlok. Ten pierwszy uruchomił Brożka prostopadłym podaniem, a ten odegrał piłkę Sadlokowi tak, że obrońca Wisły mógł wpakować futbolówkę do pustej bramki Banika. Kilkadziesiąt sekund później krakowianie prowadzili już 2:0. Jankowski został zablokowany na 14. metrze, ale pozostał w posiadaniu piłki, którą przekazał Brożkowi, a ten pokonał Jiriego Pavlenkę pewnym strzałem z 16 metrów.
Zanim Wisła wyszła na prowadzenie, przed stratą gola uratowała ją poprzeczka, w którą w 19. minucie "zagłówkował" Davor Kukec. W 41. minucie Biała Gwiazda tyle szczęścia już nie miała, gdy Francis Narh otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał Radosława Cierzniaka w sytuacji sam na sam. W II połowie trzecie trafienie dołożył Brożek, który pokonał bramkarza rywali atomowym uderzeniem z ośmiu metrów po centrze Łukasza Burligi.

Trener Kazimierz Moskal nie mógł w próbie generalnej skorzystać z Arkadiusza Głowackiego, pod nieobecność którego partnerem Richarda Guzmicsa na środku obrony był Krystian Kujawa. Opiekun Wisły postawił na 19-latka kosztem starszych i ciut bardziej doświadczonych Michała Czekaja i Piotra Żemły. Pierwszy występ po powrocie do Białej Gwiazdy zaliczył Krzysztof Mączyński.

Dla Wisły był to czwarty i ostatni sparing przed sezonem 2015/2016. Wcześniej krakowianie przegrali z MFK Koszyce (0:1), zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec (1:1) i pokonali MFK Karvina (2:0).

Wisła Kraków - Banik Ostrawa 3:1 (2:1)
1:0 - Sadlok 28'
2:0 - Brożek 29'
2:1 - Narh 41'
3:1 - Brożek 72'

Skład Wisły: Radosław Cierzniak - Boban Jović (86' Szymon Witek), Krystian Kujawa, Richard Guzmics (78' Michał Czekaj), Maciej Sadlok - Krzysztof Mączyński (46' Alan Uryga), Maciej Jankowski (62' Rafał Boguski), Łukasz Burliga, Denis Popović (69' Rafael Crivellaro), Tomasz Cywka (86' Grzegorz Marszalik) - Paweł Brożek (78' Kamil Kuczak).

Krzysztof Mączyński: Spełniło się moje marzenie