Sparingowo: Lech Poznań pokonał Stomil Olsztyn

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu Lech wygrał z Stomilem Olsztyn 3:0. Gole zdobyli David Holman, Darko Jevtić oraz Niklas Zulciak.

Szymon Mierzyński
Trener Maciej Skorża desygnował do gry głównie tych zawodników, których zabrakło w piątkowym pojedynku o Superpuchar Polski z Legią Warszawa (3:1). Na ławce rezerwowych zasiedli jedynie Krzysztof Kotorowski i Dariusz Formella, który weszli na boisko w drugiej połowie.Opiekun I-ligowca Mirosław Jabłoński miał znacznie większe pole manewru i w trakcie 70-minutowej potyczki dokonał aż siedmiu roszad.
Przez całe spotkanie Kolejorz dominował bardzo wyraźnie i udokumentował tę przewagę trzema golami. Wynik otworzył w 10. minucie David Holman, który wystartował do prostopadłego podania Darko Jevticia i potężnym strzałem niemal w okienko nie dał szans Piotrowi Skibie.

Dziewięć minut później było już 2:0. Tym razem Jevtić wystąpił w roli strzelca, a nie asystenta, umieszczając piłkę w siatce precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Ostatnia bramka padła natomiast w 65. minucie po szybkim kontrataku. Formella idealnie obsłużył Niklasa Zulciaka, a ten zachował zimną krew i ze stoickim spokojem pokonał Dawida Mieczkowskiego.

Lech Poznań - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)
1:0 - David Holman 10'
2:0 - Darko Jevtić 19'
3:0 - Niklas Zulciak 65'

Lech Poznań: Maciej Gostomski (36' Krzysztof Kotorowski) - Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Jan Bednarek, Dariusz Dudka, Abdul Aziz Tetteh, Szymon Drewniak, Niklas Zulciak, Jakub Serafin, Darko Jevtić (46' Dariusz Formella), David Holman.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (36' Dawid Mieczkowski) - Janusz Bucholc, Igor Biedrzycki (36' Wojciech Dziemidowicz), Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Paweł Głowacki (36' Dawid Szymonowicz), Łukasz Jegliński (36' Grzegorz Lech), Irakli Meschia, Michał Trzeciakiewicz (48' Paweł Łukasik), Rafał Kujawa (48' Piotr Karłowicz), Karol Żwir (36' Łukasz Suchocki).