Sparingowo: Rezerwy Zawiszy Bydgoszcz przegrały ze Zniczem Pruszków

Grający w sobotnim sparingu w rezerwowym składzie piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z II-ligowym Zniczem Pruszków 1:2.

Adrian Dudkiewicz

W sobotę trener gospodarzy Mariusz Rumak postanowił dać odpocząć swoim podstawowym piłkarzom i do gry desygnował przede wszystkim juniorów oraz graczy rezerwowych. - Chcieliśmy sprawdzić w dzisiejszym spotkaniu trochę innych zawodników, dlatego postanowiliśmy dać szansę wychowankom - powiedział Rumak po zakończonym sparingu. Dotychczas głównie opiekun Zawiszy w letnich sparingach stawiał głównie na swoich liderów.

Z pierwszego składu w barwach Zawiszy zobaczyliśmy tylko pozyskanego w przerwie letniej obrońcę Piotra Stawarczyka, Jakuba Smektałę, Damiana Ciechanowskiego, Sebastiana Kamińskiego oraz Kamila Drygasa, Tomasza Wełnickiego i napastnika Arkadiusza Gajewskiego. Ten ostatni już w piątej minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy otrzymał kapitalne podanie od Michała Cywińskiego i z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Znicza. Później do głosu doszli goście, którzy w 32. minucie doprowadzili do wyrównania. Ogromne nieporozumienie w szykach obronnych Zawiszy bezlitośnie wykorzystał Bartosz Wiśniewski.

W drugiej części ponownie mocniej zaatakowali bydgoszczanie, ale to piłkarze Znicza strzelili decydującą bramkę. Na dwadzieścia minut przed końcem testowany pomocnik gości otrzymał świetne podanie z boku boiska i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Piłkarze Zawiszy w końcówce mieli swoje okazje, ale w 85. minucie Jakub Łukowski zmarnował idealną szansę, kiedy jego strzał głową z najbliższej odległości fantastycznie wybronił Piotr Misztal. Mecz rozegrano na głównym boisku przy ulicy Gdańskiej.

Jeszcze przed sobotnim sparingiem ze Zniczem Pruszków pierwsze zawodowe kontrakty z macierzystym klubem podpisali wychowankowie bydgoskiego zespołu. Byli to młodzieżowcy Dominik Kowalski oraz Kamil Żylski.

Zawisza Bydgoszcz - Znicz Pruszków 1:2 (1:1)
1:0 - Gajewski 5'
1:1 - Wiśniewski 32'
1:2 - Danielewicz 70'

Zawisza: Damian Węglarz (46' Dominik Kowalski) - Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski (46' Kamil Drygas), Mateusz Mazalon (46' Tomasz Wełnicki), Jakub Smektała - Michał Cywiński (19' Mica), Maciej Kona (46' Alvarinho), Jakub Łukowski, Kamil Żylski (46' Sebastian Kamiński), Giorgi Alawerdaszwili (46' Szymon Lewicki) - Arkadiusz Gajewski.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Bartłomiej Makowski, Patryk Kubicki, Maciej Mysiak - Maciej Machalski, Mateusz Stryjewski, Maksymilian Banaszewski, Danielewicz, Bartosz Wiśniewski - Przemysław Kita.