Sparingowo: Górnik Zabrze pokonał KGHM Zagłębie Lubin

W rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym Górnik Zabrze pokonał KGHM Zagłębie Lubin 2:1. Dla zabrzan było to czwarte zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Łukasz Witczyk
Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny stwarzały zagrożenie pod bramką rywali. Na wysokości zadania stawali jednak zarówno defensorzy, jak i golkiperzy obu ekip. Wynik meczu otworzyli zabrzanie. W 28. minucie Mariusz Magiera zagrał piłkę do znajdującego się na 5. metrze Bartosza Iwana, a ten bez problemów pokonał bramkarza Miedziowych.
Martin Polacek po raz drugi piłkę z siatki musiał wyjmować w 41. minucie. Indywidualnym rajdem popisał się wówczas Łukasz Madej, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie zabrzan. Na drugą połowę wybiegła nowa jedenastka Górnika i tuż po przerwie Ślązacy mieli wymarzoną okazję do zdobycia trzeciej bramki, lecz w 48. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Roman Gergel.

W 55. minucie jedenastkę wymienił Piotr Stokowiec, a lubinianie rzucili się do ataków. To przyniosło skutek w 65. minucie, kiedy Maciej Dąbrowski strącił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego i uprzedził Grzegorza Kasprzika. Mimo kilku okazji z obu stron wynik spotkania nie uległ zmianie i zabrzanie odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
1:0 - Bartosz Iwan 28'
2:0 - Łukasz Madej 41'
2:1 - Maciej Dąbrowski 65'

Górnik Zabrze:

I połowa: Przyrowski - Sadzawicki, Kopacz, Szeweluchin, Magiera, Przybylski, Iwan, Madej, Jeż (26' Barbus), Skrzypczak, Nowak.

II połowa: Kasprzik - Słodowy, Bierżyński, Danch, Kosznik, Piasecki, Kurzawa, Gergel, Gwaze, Grendel, Urynowicz.

KGHM Zagłębie Lubin: Polacek (55' Forenc) - Żmijewski (55' Cotra), Jach (55' Dąbrowski), Kubicki (46' Andrzejczok, 55' Todorovski), Kowalski-Haberek (55' Guldan), Jagiełło (46' Sobków, 55' Tosik), Rakowski, Błąd (55' Janoszka), Andrzejczak (35' Żyra, 55' Janus), Sobków (35' Bonecki, 55' Papadopulos), Piątek (55' Woźniak).