Sparingowo: Kolejne zwycięstwo Cracovii

W czwartym sparingu w czasie letnich przygotowań do Cracovia pokonała 3:1 7. zespół minionego sezonu słowackiej ekstraklasy - MFK Rużomberok.

Dwie pierwsze bramki dla Pasów zdobył Erik Jendrisek, który jest wychowankiem Rużomberoka. W sezonie 2005/2006 sięgnął z nim po dublet i zakończył rozgrywki jako król strzelców rodzimej ekstraklasy. Słowak najpierw głową wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego, a potem na gola zamienił centrę Denissa Rakelsa. [ad=rectangle]

W I połowie Cracovia absolutnie zdominowała rywali, ale po zmianie stron gra była bardziej wyrównana. Mimo to Pasy potrafiły podwyższyć prowadzenie tuż po przerwie. Po centrze Cetnarskiego z kornera w kierunku bramki rywali zagłówkował Piotr Polczak, a piłkę do swojej siatki skierował Lukas Luptak.

W 58. minucie Pasy mogły strzelić kolejnego gola, ale po uderzeniu Rakelsa z "11" piłka trafiła w poprzeczkę bramki Rużomberoka. Pięć minut później MFK znalazł w końcu sposób na Cracovię. Po dalekim wykopie Matusa Macika goście wygrali walkę o górną piłkę, futbolówka trafiła na 16. metr do Luptaka, a ten strzałem bez przyjęcia nie dał Grzegorzowi Sandomierskiemu szans na interwencję.

W 82. minucie Słowakom znów w sukurs przyszły ramy bramki. Po centrze Bartosza Kapustki z rzutu wolnego głową piłkę w słupek MFK posłał Paweł Jaroszyński, a dobitkę Ariela Wawszczyka z 25 metrów szczęśliwie obronił Macik.

Był to czwarty letni sparing Cracovii. Wcześniej ekipa Jacka Zielińskiego wygrała z Banikiem Ostrawa (3:1) i Zemplinem Michalovce (2:1), a uległa MFK Koszyce (2:3). W ostatnim teście przed startem sezonu 2015/2016 Pasy zmierzą się w piątek z Ruchem Chorzów.

Cracovia - MFK Rużomberok 3:1 (2:0) 1:0 - Jednrisek 20' 2:0 - Jednrisek 42' 3:0 - Luptak (sam.) 51' 3:1 - Luptak 63'

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz (46' Grzegorz Sandomierski) - Deleu, Sreten Sretenović (46' Bartosz Rymaniak), Piotr Polczak (60' Paweł Jaroszyński), Hubert Wołąkiewicz (46' Ariel Wawszczyk) - Jakub Wójcicki (46' Krzysztof Szewczyk), Damian Dąbrowski (60' Łukasz Zejdler), Mateusz Cetnarski (60' Mateusz Argasiński), Dariusz Zjawiński (37' Bartosz Kapustka), Deniss Rakels (60' Armiche Ortega) - Erik Jendrišek (46' Boubacar Dialiba).