Sparingowo: GKS Katowice lepszy od MKS-u Kluczbork

W rozegranym w Dzierżoniowie meczu sparingowym GKS Katowice pokonał MKS Kluczbork 3:1. Dwie bramki dla zwycięskiego zespołu zdobył Rafał Pietrzak.

Łukasz Witczyk
Dla katowickiego klubu było to drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Trener Piotr Piekarczyk w starciu z MKS-em Kluczbork nie dokonał żadnej zmiany i każdy z piłkarzy rozegrał pełne 90 minut. Zawodnicy, którzy nie brali udziału we wtorkowym sparingu, zagrają w środę.
Wynik meczu otworzyli zawodnicy z Kluczborka, a wszystko za sprawą nowego nabytku klubu - Szymona Sobczaka. Dzięki bramce zdobytej przez 22-latka MKS prowadził po pierwszej połowie 1:0. Po zmianie stron katowiczanie rzucili się do ataków i już w 51. minucie doprowadzili do wyrównania, a strzelcem gola był Rafał Pietrzak.

Trzy minuty później golkipera MKS-u Kluczbork pokonał król strzelców poprzedniego sezonu I ligi, Grzegorz Goncerz. Z kolei w 90. minucie wynik spotkania ustalił Rafał Pietrzak.

GKS Katowice - MKS Kluczbork 3:1 (0:1)
0:1 - Szymon Sobczak 8'
1:1 - Rafał Pietrzak 51'
2:1 - Grzegorz Goncerz 54'
3:1 - Rafał Pietrzak 90'

Skład GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński - Rafał Pietrzak, Adrian Jurkowski, Mateusz Kamiński, Alan Czerwiński- Wojciech Trochim, Łukasz Pielorz - Paweł Szołtys, Filip Burkhardt, Maciej Bębenek - Grzegorz Goncerz.