LOTTO Lubelskie Cup: Brazylijczycy rozmontowali AS Monaco

Zaledwie kwadransa potrzebował Szachtar Donieck, by objąć prowadzenie 2:0. Instynktem strzeleckim błysnął Marlos i rywale już nie zdołali odrobić strat.

Paweł Patyra
Szachtar od pierwszych minut sprawiał wrażenie drużyny, która poważniej podeszła do meczu. Ukraiński zespół był lepiej zorganizowany i konstruował ciekawsze akcje. Już w 6. minucie po wymianie podań między tercetem Brazylijczyków gola na 1:0 zdobył Marlos.
Podopieczni Mircei Lucescu nie spuszczali z tonu, dzięki czemu w 15. minucie podwyższyli na 2:0 i w głównej roli znów wystąpił Marlos, trafiając do pustej bramki po kapitalnym podaniu Dentinho. AS Monaco mogło ekspresowo strzelić kontaktową bramkę, jednak Corentin Tirard przegrał pojedynek z golkiperem rywali.

Z czasem przedstawiciele Ligue 1 przebudzili się i zaczęli dominować na murawie. Stworzyli sporo sytuacji podbramkowych, lecz rzadko oddawali strzały. Jeśli już uderzali, to na posterunku był Anton Kanibolocki.

W przerwie na murawie zameldowała się nowa jedenastka AS Monaco, zaś trener Lucescu sukcesywnie dokonywał zmian w trakcie drugiej połowy. W 51. minucie na 3:0 podwyższył kolejny Brazylijczyk. Taison atomowym strzałem nie dał żadnych szans Paulowi Nardiemu.

AS Monaco starało się nieco zniwelować straty, ale skuteczność nie była jego najmocniejszą stroną. Szachtar też nie ustawał w próbach zmiany wyniku. Wyższość ukraińskiej ekipy w perspektywie całego meczu nie podlegała jednak dyskusji i Szachtar zasłużenie zwyciężył 3:0 w meczu o 3. miejsce w Lotto Lubelskie Cup.

Szachtar Donieck - AS Monaco 3:0 (2:0)
1:0 - Marlos 6'
2:0 - Marlos 15'
3:0 - Taison 51'

Szachtar: Kanibolocki (46' Piatow) - Srna (67' Wołowik), Rakicki (67' Kobin), Kuczer, Szewczuk (46' Gładki), Teixeira (61' Gryń), Taison (76' Bolbat), Marlos (67' Karawajew), Stepanenko (46' Azavedo), Dentinho (67' Tankowski), Facundo (46' Maksim).

AS Monaco: Sy (46' Nardi) - Toure (46' Bennadine (70' Chaibi)), Raggi (46' Bahamboula), Diarra (46' Germain), Echiejile (46' Kurzawa), Bakayoko (46' Gil (76' Mills)), Thiam (46' Mexique), Lemar (46' Pi), Bahlouli (42' Mills (46' Tisserand)), Tirard (37' Chaibi (46' Toulalan)), Martial (46' Wallace).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)