Sparingowo: Zwycięstwo GKS-u Katowice nad Miedzią Legnica

W rozegranym w Dierżoniowie meczu sparingowym GKS Katowice pokonał Miedź Legnicę 2:0. Bramki dla śląskiego zespołu zdobyli Grzegorz Goncerz i Paweł Szołtys.

Łukasz Witczyk
GKS Katowice odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Spora w tym zasługa Grzegorza Goncerza, który w 24. minucie pokonał Dawida Smuga. 7 minut później król strzelców I ligi miał szansę na zdobycie drugiej bramki, lecz z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Wynik meczu ustalił w 88. minucie Paweł Szołtys.
GKS Katowice - Miedź Legnica 2:0 (1:0) 1:0 - Grzegorz Goncerz 24' 2:0 - Paweł Szołtys 88'

GKS Katowice:

I połowa: Kuchta, Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Czerwiński, Duda, Pielorz, Wołkowicz, Burkhardt, Bębenek, Goncerz.

II połowa: Dobroliński, Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Jurek, Leimonas, Trochim, Szołtys, Bętkowski, Frańczak, Zapata.

Miedź Legnica:

I połowa: Smug - Bartczak, Stasiak, Woźniczka, Lenkiewicz, Łuszkiewicz, Kakoko, Łobodziński, Feruga, Gancarczyk, Labukas.

II połowa: Budzyński - Midzierski, Woźniczka, Ilków-Gołąb, Trifonov, Cierpka, Cieślik, Chodyga, Garuch, Szczepaniak, Ślusarski.