Sparingowo: GKS Tychy przegrał z Nadwiślanem Góra

W rozegranym na stadionie w Górze meczu sparingowym miejscowy Nadwiślan pokonał GKS Tychy 1:0. Jedyną bramkę zdobył Robert Ziętarski.

Łukasz Witczyk
Dla Nadwiślana Góra był to pierwszy w okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Z kolei tyszanie w sobotę rozegrali drugi sparing i zanotowali drugą porażkę, a w dodatku nie strzelili bramki. Wymarzoną okazję do otwarcia wyniku Trójkolorowi mieli w 18. minucie, kiedy to po faulu na Mateuszu Mączyńskim podyktowany został rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mateusz Bukowiec, ale nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.
Ekipa z Góry prowadzenie objęła w 44. minucie, a gola zdobył Robert Ziętarski, który wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Florkiem i lobem zaskoczył golkipera GKS-u Tychy. W drugiej połowie spadkowicz z I ligi próbował odrobić straty,a  najlepszą do tego okazję miał w 66. minucie, lecz piłka po strzale Damiana Szczęsnego odbiła się od słupka.

W drużynie z Tychów wystąpiło dwóch testowanych zawodników. Byli to Daniel Tanżyna oraz Daniel Sobas.

Nadwiślan Góra - GKS Tychy 1:0 (1:0)
1:0 - Robert Ziętarski 44'

Skład GKS-u Tychy:

I połowa: Florek - Mateusz Grzybek, Boczek, Tanżyna, Mączyński - Błanik, Glanowski, Bukowiec, Dymowski, Radzewicz - Nieśmiałowski (30' Sobas).

II połowa: Krzczuk - Wawrzynkiewicz, Krzycki, Kohut, Szumilas (86' Marcin Grzybek) - Szczęsny, Biskup (86' Łęszczak), Dymowski (64' Glanowski), Grzeszczyk, Wodecki - Bojarski (77' Majewski).