Sparingowo: Towarzyskie derby dla Zawiszy Bydgoszcz

Piłkarze Zawiszy i Olimpii Grudziądz w sobotę rozegrali bardzo ciekawy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Dzięki lepszej drugiej połowie bydgoszczanie pokonali lokalnych rywali 3:2.

Adrian Dudkiewicz

To były dwie różne połowy w wykonaniu obu drużyn. W pierwszej części piłkarze Olimpii Grudziądz wręcz stłamsili swoich rywali i zepchnęli ich do głębokiej defensywy. Nowa bydgoska obrona popełniała sporo błędów, co natychmiast wykorzystali gracze gości. Najpierw Adam Cieśliński, a przed przerwą Marcin Kaczmarek nie mieli problemów z pokonaniem golkipera Zawiszy. W tej części rywalizacji przewaga biało-zielonych nie podlegała żadnej dyskusji.

Trzeba jednak przyznać, że pomimo ogromnego upału, obie drużyny zaprezentowały całkiem niezły futbol, a gracze dosyć szybko poruszali się po boisku. Wśród miejscowych debiut zaliczył bramkarz Łukasz Sapela oraz testowani defensorzy Dariusz Pietrasiak, Tomasz Wełnicki i Krzysztof Nykiel. Wśród przyjezdnych nowe twarze to Bruno Żołądź i znany z gry w Pogoni Szczecin napastnik Donald Djousse. Na ławce Olimpii zasiadł też nowy szkoleniowiec Tomasz Asensky.

W drugiej części gry obraz rywalizacji znacząco się zmienił. To bydgoszczanie w nieco zmienionym składzie ruszyli na rywali, co musiało w końcu przynieść spodziewany efekt. Z dobrej strony pokazał się dotychczas rezerwowy junior Arkadiusz Gajewski, który strzelił dwie bramki. Jednak w pamięci pozostanie fantastyczny gol z woleja innego młodzieżowca Macieja Kony, który pięknym strzałem z woleja z ponad 25 metrów ustalił wynik meczu.

Trener Mariusz Rumak miał po sparingu wiele przemyśleń. - Zagraliśmy z zespołem, który ma bardzo ogranych zawodników na tym poziomie rozgrywkowym. Zwłaszcza było to widać przed przerwą, gdyż był to nasz dopiero pierwszy sparing w okresie przygotowawczym, a grudziądzanie mają już to za sobą. Niezłą formę zaprezentowali zwłaszcza młodzieżowcy Arkadiusz Gajewski i Jakub Łukomski. To mnie cieszy najbardziej - cieszył się Rumak.

W jego zespole nie zobaczymy już obrońcy Pawła Strąka. Doświadczonemu zawodnikowi skończył się kontrakt z Zawiszą i obie strony nie wyraziły chęci przedłużenia powyższej umowy.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 3:2 (0:2)
0:1 - Cieśliński 32'
0:2 - Kaczmarek 43'
1:2 - Gajewski 44'
2:2 - Gajewski 80'
3:2 - Kona 88'

Zawisza: Łukasz Sapela (78' Dominik Kowalski) - Dariusz Pietrasiak (82' Mateusz Mazalon), Łukasz Nawotczyński (46' Tomasz Wełnicki), Krzysztof Nykiel (46' Damian Ciechanowski), Jakub Smektała (46' Konrad Wieczorek) - Sebastian Kamiński (68' Kamil Żylski), Mica (46' Michał Cywiński) Kamil Drygas (80' Maciej Kona), Giorgi Alawerdaszwili (46' Arkadiusz Gajewski) - Szymon Lewicki, Alvarinho (32' Jakub Łukomski).

Olimpia: Michał Wróbel (46' Bartosz Fabiniak) - Tomasz Lewandowski (46' Michał Łabędzki), Michal Piter-Bučko (46' Sebastian Zalepa), Marcin Woźniak (46' Adam Banasiak), Adrian Bielawski (46' Paweł Kolcz) - Dariusz Kłus (46' Patryk Urbański, 84' Kamil Popowicz), Patryk Skórecki (46' Paul Grischok), Marcin Kaczmarek, Bruno Żołądź (46' Marcin Smoliński), Yosuke Saito (46' Oskar Trzepacz) - Adam Cieśliński (46' Donald Djoussé).