Sparingowo: Porażka Cracovii. Pierwszy raz Zielińskiego

Pierwszej porażki od momentu podjęcia pracy w Cracovii doznał szkoleniowiec Pasów Jacek Zieliński. Drużyna z Krakowa nie dała rady drużynie ze Słowacji.

Michał Piegza

W sparingowym meczu Cracovia przegrała na Słowacji z FC VSS Kosice 2:3. Pasy szybko straciły gola, ale w 22. minucie błąd byłego gracza Wisły Petera Singlara wykorzystał Erik Jendrisek.

Przed przerwą słowacki drugoligowiec (drużyna z Koszyc nie otrzymała licencji na grę w ekstraklasie) w przeciągu dwóch minut zdobył dwa gole. Podopiecznych Jacka Zielińskiego stać było na kontaktowe trafienie w drugiej części. Bramkę zdobył Mateusz Argasiński, który wykończył akcję Krzysztofa Szewczyka.
  Dodajmy, że była to pierwsza porażka trenera Pasów, odkąd 20 kwietnia objął on Cracovię.

Skład Cracovii:
I połowa: Pilarz - Deleu, Polczak, Sretenović, Zejdler - Cetnarski, Dąbrowski - Ortega, Budziński, Rakels - Jendrisek.

II połowa: Stępniowski - Jaroszyński, Rymaniak, Wójcicki, Wawszczyk - Covilo, Argasiński - Diabang, Kapustka, Szewczyk - Zjawiński.

Sparingowo: Ruch Chorzów przegrał z Termalicą