Sparingowo: Drugie zwycięstwo Górnika Zabrze

Górnik Zabrze pokonał w rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym FC Viitorul Constanta 2:0. Dla zabrzan było to drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Łukasz Witczyk
Sztab szkoleniowy Górnika Zabrze w starciu z zespołem prowadzonym przez George Hagiego desygnował dwie jedenastki, które rozegrały po 45 minut. W pierwszej połowie zabrzanie nie potrafili potwierdzić swojej przewagi bramką, ale uczynili to po zmianie stron. Gole dla 14-krotnych mistrzów Polski zdobyli Szymon Skrzypczak i Bartosz Iwan, dla którego była to druga bramka w okresie przygotowawczym.
Zabrzanie w starciu z Rumunami byli przeważającą stroną. Ślązacy stworzyli sobie więcej bramkowych sytuacji, a mało brakło by wygrali jeszcze wyżej. W pierwszem połowie piłkę w siatce umieścił Roman Gergel, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Z kolei w poprzeczkę trafił Rafał Kurzawa.

Jest to drugi triumf Górnika Zabrze podczas letniej przerwy. W sobotę Ślązacy pokonali 3:1 GKS Katowice. W Opalenicy zabrzanie rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe.

Górnik Zabrze - FC Viitorul Constanta 2:0 (0:0)
1:0 - Szymon Skrzypczak 50'
2:0 - Bartosz Iwan 67'

Górnik Zabrze:
I połowa: Kasprzik - Danch, Kopacz, Kosznik, Gergel, Przybylski, Grendel, Kurzawa, Cupriak, Piasecki, Urynowicz.

II połowa: Przyrowski - Słodowy, Szeweluchin, Magiera, Gwaze, Sobolewski, Teichman, Madej, Jeż, Iwan, Skrzypczak.

FC Viitorul Constanta: Albut (70' Rimniceanu), Putanu, Gavra, Nedelcu, Vasilache (46' Vina', 63' Casap), Marin (74' Achim), Perju, Miseralicu (63' Mitache), Mitrita, Hodorogea, Benzar.