Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała lepsze od GKS-u Tychy

W rozegranym w Rybniku-Kamieniu meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało II-ligowy GKS Tychy 3:0. Triumf Górali ani przez moment nie był zagrożony.

Łukasz Witczyk
W grze obu drużyn widać było różnice w zaawansowaniu okresu przygotowawczego. Zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała trenują już od prawie dwóch tygodni i był to dla nich trzeci mecz sparingowy. Z kolei tyszanie pierwszy trening mieli dopiero w sobotę, a starcie z Góralami było dla nich pierwszym przedsezonowym testem.
Bielszczanie już w 4. minucie objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dariusz Kołodziej piłkę w bramce strzeżonej przez Pawła Florka umieścił testowany zawodnik rodem z Holandii. W pierwszej połowie zespół z ekstraklasy miał optyczną przewagą, co udokumentował kolejnymi bramkami. W 33. minucie piłkę zza pola karnego uderzył inny testowany Jakub Kowalski, futbolówkę strącił Robert Demjan, co zaskoczyło golkipera GKS-u Tychy, który nie zdążył skutecznie zainterweniować.

Trzecią bramkę dla Podbeskidzia zdobył Dariusz Kołodziej, który pewnie wykorzystał jedenastkę i tym samym ustalił wynik spotkania. W drugiej połowie trener Dariusz Kubicki dokonał aż dziesięciu zmian w składzie, a jedynym piłkarzem, który rozegrał całe spotkanie był Adrian Woszczyna. Testowany przez Podbeskidzie bramkarz, który ostatnio grał w Skrze Częstochowa nie miał wiele pracy, a przy jednej sytuacji uratował go słupek.

Jeszcze więcej zmian przeprowadził Kamil Kiereś, który dał zagrać aż 25 zawodnikom. W składzie GKS-u Tychy znalazło się kilku zawodników testowanych, a byli to między innymi Tomasz Boczek, Michał Glanowski, Paweł Kohut, Filip Wiśniewski i Wojciech Szumilas. Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 3:0 (3:0) 1:0 - zawodnik testowany 4' 2:0 - Robert Demjan 33' 3:0 - Dariusz Kołodziej (k) 40'

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

I połowa: Woszczyna - Sokołowski, Kolcak, Nowak, Adu - Kowalski, Możdżeń, Kołodziej, zawodnik testowany, Chmiel - Demjan.

II połowa: Woszczyna - Horoszkiewicz, Lazarus, Deja, Mazan - Janeczko, Kato, Sloboda, Janic, Jonkisz - Korzym.

GKS Tychy:

I połowa: Florek - Wawrzynkiewicz, Boczek, Krzycki, Mączyński - Szczęsny, Bukowiec, Biskup, Grzeszczyk, Grzybek - Wodecki.

II połowa: Florek (62' Krzczuk) - Adamek, Boczek, Kohut, Wawrzynkiewicz (73' Grzybek) - Błanik (86' Łęszczak), Glanowski, Bocian, Dymowski (86' Szumilas), Nieśmiałowski (75' Bojarski) - Wiśniewski (81' Majewski).