Sparingowo: Pogoń Szczecin przywiozła imienniczce piłkarskie fajerwerki

Portowcy zainaugurowali letnie sparingi zwycięstwem 7:1 w Lęborku. Po długim rozbracie zagrali wspólnie Takafumi Akahoshi i Takuya Murayama. Japończycy uświetnili spotkanie golami.

Kluby zorganizowały mecz towarzyski z okazji jubileuszu powstania Pogoni Lębork we współpracy z kibicami. Pojedynek reklamowano jako supermecz i przyciągnął na trybuny komplet publiczności. Pogoń Szczecin nie miała litości dla IV-ligowca i urządziła sobie okazałą strzelaninę na otwarcie okresu przygotowań.
Portowcy trenowali wspólnie od wtorku. Poza zajęciami na boisku mieli zaplanowane tradycyjne badania. Trener Czesław Michniewicz mógł zobaczyć podopiecznych w akcji w przeddzień wyjazdu na zgrupowanie do Wronek. Na pierwszą połowę posłał doświadczoną jedenastkę, a po przerwie dał szansę młodym wilkom.

Weterani boisk zdobyli w pierwszej połowie trzy gole. Mieli przygniatającą przewagę, ale dopóki rywale mieli dużo sił, to bronili się rozsądnie i szczęśliwie. Pierwsza bramka padła więc dopiero w 30. minucie po strzale Sebastiana Rudola. Następne gole zdobyli Takuya Murayama oraz Takafumi Akahoshi. Japończycy zagrali wspólnie pierwszy raz po długim rozbracie. "Aka" niedawno wrócił do Szczecina z Rosji, a "Taku" rehabilitował się przez ostatnie miesiące po kontuzji.

Na drugą połowę Portowcy wyszli z dziesięcioma nowymi zawodnikami. Na boisku pozostał tylko debiutujący Jarosław Fojut. Młodzi Portowcy dorzucili na konto zespołu jeszcze cztery gole. Dwa z nich Jakub Okuszko, który na dodatek dopisał sobie asystę. Pomocnik występował w poprzednim sezonie głównie w rezerwach, a teraz być może zbliży się pierwszego zespołu.

Gospodarzy stać było na honorowego gola. Po fatalnym błędzie golkipera Damian Formela przejął futbolówkę i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Publiczność poderwała się z miejsc, oczekiwała na następne trafienia, ale nic z tego. Sparing zakończył się wynikiem 7:1 dla przedstawiciela ekstraklasy.

Pogoń Lębork - Pogoń Szczecin 1:7 (0:3)
0:1 - Sebastian Rudol 35'
0:2 - Takuya Murayama 40'
0:3 - Takafumi Akahoshi 44'
0:4 - Robert Obst 55'
0:5 - Jakub Okuszko 62'
1:5 - Damian Formela 78'
1:6 - Jakub Okuszko 82'
1:7 - Karol Danielak 90'

Pogoń Lębork: Katzor - Stankiewicz, Musuła, Kochanek, Haraszczuk - Formela, Sychowski, Miszkiewicz, Wesserling, Byczkowski - Ilanz.

Pogoń Szczecin: Kudła (46' Piotrowski) - Rudol (46' Chouwer), Czerwiński (46' Murawski), Fojut, Nunes (46' Lewandowski) - Matras (46' Kotłowski), Akahoshi (46' Obst) - Kun (46' Okuszko), Frączczak (46' Walski), Murayama (46' Danielak) - Zwoliński (46' Listkowski).