Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Puszczę Niepołomice

W rozegranym w sobotę w Dankowicach sparingu Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało II-ligową Puszczę Niepołomice 2:1. Gole dla Górali zdobyli testowany Lukas Janić oraz Kamil Jonkisz.

Łukasz Witczyk
Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała był to drugi w letnim okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Wcześniej Górale zremisowali 1:1 z LZS-em Piotrówka, ale wówczas Dariusz Kubicki dał szansę zawodnikom rezerw i testowanym piłkarzom. W starciu z Puszczą Niepołomice zagrali za to zawodnicy pierwszego składu, gracze testowani, a także piłkarze, którzy po 30 czerwca opuszczą bielski zespół.
W pierwszej połowie bramkę dla Podbeskidzia zdobył testowany Lukas Janić, który nie dał najmniejszych szans na obronę golkiperowi Puszczy. W drugich 45 minutach trener Kubicki desygnował na plac gry inną jedenastkę, w której pojawili się niedawno pozyskani Wojciech Kaczmarek i Mateusz Możdżeń. Ten drugi tuż po wznowieniu gry z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później prowadzenie podwyższył Kamil Jonkisz, który dobił strzał Możdżenia.

II-ligowiec również miał swoje okazje, a jedną z nich wykorzystał w 70. minucie Wojciech Przybył. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i lepsze okazało się Podbeskidzie Bielsko-Biała. W meczu tym miał zagrać Bartłomiej Pawłowski, który jednak w sprawach formalnych został wezwany do Gdańska przez Lechię.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)
1:0 - Janić 38'
2:0 - Jonkisz 48'
2:1 - Przybył 70'

Skład Podbeskidzia:

I połowa: Woszczyna - Janeczko, zawodnik testowany, Kolcak, Mazan - Chmiel, Kato, Deja, Janić, Malinowski - Korzym.

II połowa: Kaczmarek - Janeczko, Nowak, zawodnik testowany (56' Horoszkiewicz), Adu - Jonkisz, Możdżeń, Felsch, Kołodziej, Chmiel (65' Bartlewski) - Demjan.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!