Radomiak Radom zdobył Sandomierz i awans - relacja z meczu Wisła Sandomierz - Radomiak Radom

Radomiak Radom wygrał w cuglach swoją grupę III ligi i rozprawił się w barażu z Wisłą Sandomierz. Po pierwszym meczu nie miał komfortowej sytuacji, ale poradził sobie na wyjeździe.

Kamil Górniak

Od początku zawodów do ataku ruszyli goście z Radomia. Wisła nie miała pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnej. W 13. minucie Radomiak objął prowadzenie. Na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Szymon Stanisławski, który przelobował Stanisława Wierzgacza. Kilka minut później mogło być 0:2, ale dalekim wyjście z bramki gospodarzy uratował Wierzgacz. W 27. minucie Wisła mogła wyrównać, ale z ogromnymi problemami strzał Kamila Hula obronił golkiper Radomiaka Michał Kula.

W odpowiedzi Stanisławski uderzył z pola karnego, ale minimalnie chybił celu. Chwilę później szczęścia nie miał także Chinonso Agu, który z linii pola karnego strzelił nad poprzeczką. W 40. minucie zapachniało gole dla Radomiaka. Po rzucie wolnym piłka trafiła na 10. metr do Stanisławskiego, którzy obrócił się i z półwoleja uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry znów dał o sobie znać Stanisławski, który popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne, ale jego uderzenie obronił Wierzgacz.

Chwilę po zmianie stron obie ekipy stworzyły sobie po jednej dość dobrej okazji bramkowej, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. W 54. minucie Radomiak podwyższył prowadzenie. Leandro Pereira, który popędził z piłką do kontry i z pole karnego pokonał Wierzgacza. Gospodarze nie mieli argumentów w ataku.

Wydawało się, że Radomiak kontroluje spotkanie, ale w 84. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Bartłomiej Golasa. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartkę i mocno zaatakowali, ale nie zdołali odwrócić losów potyczki.

Wisła Sandomierz - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
0:1 - Szymon Stanisławski 13'
0:2 - Leandro 54'
1:2 - Bartłomiej Gołasa (k.) 83'

Wisła: Wierzgacz - Ziółek (60' Pacholarz), Beszczyński, Oślizło, Gołasa - Piątkowski, Podstolak, Motyl (74' Kwiecień), Chorab, Hul (80' Szapeta) - Rak (60' Mikulec).

Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski - Kiełtyka (84' Puton), Agu, Radecki, Brągiel (90+2' Wnuk) - Leandro (76' Wolski), Stanisławski.

Żółta kartka: Motyl (Radomiak).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Radomiak Radom.

Radomiak Radom zagości na szczeblu centralnym na kilka sezonów?