Decydujące starcia o II ligę. Kto otworzy szampany?

Na dwóch stadionach gospodarze muszą tylko i aż utrzymać przewagę. Dużo emocji i kontrowersji wzbudza rywalizacja Wisły Sandomierz z Radomiakiem Radom.

Dwa mecze rozpoczną się o godzinie 17.00. Wisła Sandomierz podejmie Radomiaka Radom, a Olimpia Zambrów - Stal Rzeszów. Olimpijczycy są w korzystnym położeniu. Pierwsze spotkanie barażowe ułożyło się po ich myśli i co najważniejsze - potrafili to wykorzystać. Wygrali 3:2 na wyjeździe, a taki wynik w dwumeczu jest naprawdę solidną zaliczką.
Do przerwy Olimpia przegrywała 2:1, ale co kluczowe w 43. minucie Piotr Murawski zobaczył czerwoną kartkę i Stal musiała grać w dziesięciu. Drużyna z Zambrowa zdobyła w przewadze dwa gole. Grała całkiem niedawno równie ważne spotkanie na swoim stadionie z imienniczką z Elbląga. Zremisowała wówczas 1:1 i dostała się do barażu. Powtórka tego wyniku da awans na szczebel centralny.

Po pierwszym meczu Wisły z Radomiakiem jest status quo. Remis 0:0 stawia w niezłym położeniu sandomierzan i był zaskoczeniem, ponieważ Radomiak jest faworytem i w cuglach wygrał III ligę łódzko-mazowiecką. Rywalizacja budzi duże emocje. W Radomiu kibice mieli pretensje do Mariusza Złotka, który zamiast przyznać gospodarzom rzut karny, wyrzucił z boiska Leandro. Spekuluje się, że nawet mimo zwycięstwa, Wisła nie spełni licencyjnych wymagań i zwolni miejsce na szczeblu centralnym. Na razie kluczowe znaczenie ma jednak wynik sportowy w dwumeczu.

O 19.00 zabrzmi pierwszy gwizdek w konfrontacji Polonii Bytom z Wartą Poznań. Oba kluby były w przeszłości mistrzami Polski, ale w XXI wieku przeżyły chude lata. Teraz kibice marzą o "nowym otwarciu". Awans jest bliżej bytomian. Z Poznania wywieźli korzystny wynik 2:1. Zostali tym samym pierwszym i ostatnim zespołem, który w kończącym się sezonie pokonał Wartę w ogródku.