Towarzysko: Niemcy wciąż mocno rozczarowują! Zwycięstwo USA w Kolonii

Rywale Polaków w eliminacjach Euro 2016 ulegli odważnie grającej reprezentacji Stanów Zjednoczonych w towarzyskim pojedynku rozegranym na RheinEnergieStadion w Kolonii.

Konrad Kostorz
Kadra Joachima Loewa kolejny już raz po mundialu nie stanęła na wysokości zadania. Po porażce z Polską (0:2) i remisach z Irlandią (1:1) oraz Australią (2:2) uległa zespołowi Juergena Klinsmanna, a niewielkie tylko usprawiedliwienie stanowi to, że "Jogi" posłał do boju młody zespół bez kilku gwiazd. W szczególności formacji obronnej brakowało w Kolonii doświadczenia. Równocześnie trzeba oddać Amerykanom, że rozegrali naprawdę dobre spotkanie.
Zawody rozpoczęły się pomyślnie dla Niemców, ponieważ w 12. minucie świetne podanie debiutującego w narodowych barwach Patricka Herrmanna na gola zamienił Mario Goetze. Później zawodnik Bayernu, jak również Andre Schuerrle zmarnowali doskonałe okazje do podwyższenia na 2:0, za to moment nieuwagi gospodarzy jeszcze przed przerwą wykorzystał Mikkel Diskerud po podaniu Michaela Bradleya.

Po zmianie stron USA prezentowało się już znacznie korzystniej od Niemców i systematycznie zbliżało się do zdobycia gola. W 83. minucie swój zespół musiał ratować Ron-Robert Zieler po mocnej próbie Bradleya, lecz chwilę później golkiper Hannoveru 96 nie zdołał obronić precyzyjnego uderzenia Bobby'ego Wooda sprzed pola karnego. Co ciekawe, autor zwycięskiego trafienia na co dzień występuje w... spadkowiczu z 2. Bundesligi, Erzgebirge Aue.

Gol Diskeruda na 1:1: Niemcy - USA: Gol Diskeruda na 1:1 Źródło: TVP S.A.

Niemcy rzucili się do odrabiania strat, jednak stać ich było tylko na ostemplowanie poprzeczki bramki Brada Guzana po "główce" Samiego Khediry. Ostatecznie w Kolonii doszło do sporej niespodzianki, która jest kolejnym dowodem na to, iż zmiana pokoleniowa w niemieckiej kadrze nie przebiega bezboleśnie. W sobotę nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się w spotkaniu eliminacji Euro 2016 z Gibraltarem.