Trzecia z rzędu wygrana Śląska - relacja z meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Po raz trzeci z rzędu Śląsk wygrał w ekstraklasie. Wrocławianie pokonali na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Gole dla gospodarzy zdobywał Flavio Paixao, a dla gości trafił Rafał Murawski.

Michał Piegza

Pierwsze minuty meczu były bardzo otwarte. Akcje przedostawały się od jednej bramki pod drugą. Lepiej piłkarsko prezentowali się gracze Śląska i szybko mieli wymierne tego efekty.

Wprawdzie w 9. minucie po dośrodkowaniu Roberta Picha głową uderzył Flavio Paixao, wprost w Dawida Kudłę. Cztery minuty później było już jednak 1:0. Tym razem z prawej strony dośrodkował Peter Grajciar, a Portugalczyk głową bez większych problemów trafił do siatki.
Wydawało się, że w kolejnych minutach padną następne gole. Tymczasem po dwudziestu minutach wrocławianie znacznie zwolnili tempo gry i czekali na to, co zrobią Portowcy. A że przyjezdnych nie stać było na zbyt wiele, to mecz sporo stracił na atrakcyjności. Godnymi uwagi były jedynie niecelne uderzenia Rafała Murawskiego oraz po drugiej stronie Grajciara.

Drugą część gry dobrze rozpoczęli Portowcy. W 56. minucie prawą stroną w pole karne wszedł Kamil Wojtkowski, podał do Rafała Murawskiego, a ten pokonał Jakuba Wrąbla.

Trzynaście minut później gospodarze ponownie prowadzili. Po ładnej akcji w polu karnym Dominik Kun sfaulował Flavio Paixao. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Po stracie bramki Pogoń uzyskała optyczną przewagę, ale to akcje Śląska, napędzane przez wprowadzonego w drugiej połowie Marco Paixao, były groźniejsze. W 79. minucie kontrę gości mocnym, ale wprost w bramkarza, strzałem zakończył Adrian Bartkowiak.

Ostatecznie Śląsk pokonał Pogoń 2:1, a Flavio Paixao nie udało się doścignąć w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ekstraklasy Kamila Wilczka. W 85. minucie Portugalczyk mógł zdobyć trzeciego gola, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
1:0 - F. Paixao 13'
1:1 - R. Murawski 56'
2:1 - F. Paixao (k.) 69'

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski (86' Dudu Paraiba), Krzysztof Danielewicz, Tomasz Hołota, Karol Angielski (63' Marco Paixao), Peter Grajciar (63' Michał Bartkowiak), Robert Pich, Flavio Paixao.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Sebastian Murawski, Ricardo Nunes (48' Karol Danielak), Adam Frączczak, Rafał Murawski, Kamil Wojtkowski (64' Marcin Listkowski), Takafumi Akahoshi (90+2' Robert Obst), Dominik Kun, Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Hołota (Śląsk) oraz Wojtkowski, Kun, R. Murawski (Pogoń).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).