Chrobry za silny dla Miedzi - relacja z meczu Chrobry Głogów - Miedź Legnica

Piłkarze Chrobrego Głogów w ostatniej kolejce I-ligowych rozgrywek, w derbowym spotkaniu, pewnie pokonali drużynę Miedzi Legnica. Wszystkie gole w tym meczu padły po przerwie.

Artur Długosz
Przed tym spotkaniem trener zespołu Miedzi Legnica mówił: Myślę, że zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, że to jest ważny mecz pod względem mentalnym. Można powiedzieć, że to jest pierwszy stopień do następnego sezonu. Kwestia podejścia do spotkania jest bardzo ważna. W takich momentach poznaje się charakter piłkarzy.
Pierwsza połowa, która toczyła się w dość wysokiej temperaturze. Spodziewanych jak na derbowe spotkanie emocji długo nie przynosiła. Obie drużyny będąc pewne utrzymania w I-ligowych rozgrywkach zbytnio nie forsowały tempa. Raz na jakiś czas zaatakowali raz legniczanie, raz gospodarze.

Piłkarze Chrobrego dogodną okazję na zdobycie gola mieli w 24. minucie. Wtedy to sędzia odgwizdał rzut karny za zagranie piłki ręką przez Kevina Lafrance'a. Do "jedenastki" podszedł Damian Piotrowski i... uderzył wprost w interweniującego Dominika Budzyńskiego.

Po zmianie stron na boisku działo się już dużo więcej. Najpierw w 54. minucie Michał Bednarski pokonał Budzyńskiego po uderzeniu z ostrego kąta po długim słupku. W 75. minucie było już 2:0, a gola "stadiony świata" zdobył Michał Michalec, który bramkarza Miedzi przelobował prawie ze środka boiska. W końcówce spotkania gospodarze jeszcze podwyższyli swoje prowadzenie.

Zespół gości zdołał odpowiedzieć trafieniem już w ostatnich fragmentach meczu. Honorowego gola strzelił Mateusz Zatwarnicki. Ostatecznie Chrobry pokonał drużynę Miedzi Legnica 3:1.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 3:1 (0:0)
1:0 - Michał Bednarski 54'
2:0 - Michał Michalec 75'
3:0 - Tomasz Zając 83'
3:1 - Mateusz Zatwarnicki 90'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Krzysztof Ziemniak (57' Tomasz Zając), Michał Michalec, Damian Byrtek, Adam Samiec, Michał Bednarski (78' Robert Pisarczuk), Mateusz Hałambiec, Marcel Gąsior, Wołodymyr Hudyma, Damian Sędziak (37' Łukasz Bogusławski), Damian Piotrowski.

Miedź Legnica: Dominik Budzyński - Grzegorz Bartczak, Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Patryk Oleksa, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko (73' Przemysław Wichłacz), Marcin Garuch, Wojciech Łobodziński (44' Kamil Zieliński), Tadas Labukas (65' Mateusz Zatwarnicki), Mateusz Szczepaniak.

Żółta kartka: Bednarski (Chrobry).

Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śl.).