Misja Tomasza Hajty zakończona spadkiem! - relacja z meczu Dolcan Ząbki - GKS Tychy

GKS Tychy nie zagra nawet w barażach o utrzymanie! Podopieczni Tomasza Hajty ulegli w ostatniej kolejce Dolcanowi Ząbki 1:2 i zakończyli sezon na 16. pozycji.

Szymon Mierzyński

Pogoń Siedlce zainkasowała pełną pulę z tytułu walkowera za mecz z Flotą Świnoujście i już przed sobotnim spotkaniem tyszanie mieli do niej dwa punkty straty. Musieli zatem wygrać. Mimo to w początkowej fazie zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze Dariusza Dźwigały i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Michał Bajdur wystartował do długiego podania Grzegorza Piesio i zmusił Pawła Florka do kapitulacji strzałem z ostrego kąta.

GKS długo grał niemrawo i miał olbrzymie problemy ze stwarzaniem sytuacji. W końcu jednak zdołał wyrównać. W 38. minucie Damian Szczęsny został sfaulowany w polu karnym przez Mateusza Długołęckiego, sędzia Jarosław Przybył wskazał na "wapno", a z niego do siatki trafił Marcin Wodecki.
Remis wciąż nie satysfakcjonował ekipy Tomasza Hajty, więc szkoleniowiec żywiołowo mobilizował swych podopiecznych do pójścia za ciosem. Stało się jednak dokładnie odwrotnie! Tuż przed przerwą oglądaliśmy drugi rzut karny, tyle że dla gospodarzy. Po zagraniu ręką Łukasza Grzeszczyka Florka pewnie pokonał Paweł Tarnowski.

Sytuacja tyszan nadal była zatem katastrofalna i po przerwie musieli oni zdobyć dwa gole. Nic takiego się nie stało. Dolcan nie forsował już wprawdzie tempa, ale niezmiernie rzadko dopuszczał do zagrożenia pod własną bramką i skutecznie pilnował skromnego prowadzenia.

GKS próbował coś wskórać, aktywny był zwłaszcza Grzeszczyk, lecz jego dośrodkowania nie przynosiły wielkiego zagrożenia pod bramką Mateusza Kryczki. Podopiecznym Tomasza Hajty słabo wychodziło też rozgrywanie piłki na połowie przeciwnika. Efekt? Polegli 1:2 i nie zdołali wyprzedzić Pogoni Siedlce. Właśnie ona zagra w barażach o utrzymanie. GKS natomiast kończy sezon na 16. pozycji i spada do II ligi.

Dolcan Ząbki - GKS Tychy 2:1 (2:1)
1:0 - Michał Bajdur 6'
1:1 - Marcin Wodecki (k.) 38'
2:1 - Paweł Tarnowski (k.) 43'

Dolcan Ząbki: Mateusz Kryczka (90+4' Rafał Leszczyński) - Damian Jakubik, Mateusz Długołęcki, Mateusz Cichocki, Paweł Tarnowski, Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz, Grzegorz Piesio, Damian Kądzior (74' Piotr Klepczarek), Michał Bajdur, Patryk Mikita (54' Damian Świerblewski).

GKS Tychy: Paweł Florek - Marcel Wawrzynkiewicz, Rafał Kosiec, Michał Stasiak, Muhamed Omić, Marcin Wodecki, Mateusz Mączyński (65' Jakub Bąk), Mateusz Grzybek, Łukasz Grzeszczyk, Damian Szczęsny, Maciej Kowalczyk (87' Mateusz Wrana).

Żółte kartki: Michał Bajdur, Damian Kądzior (Dolcan Ząbki) oraz Mateusz Mączyński, Marcel Wawrzynkiewicz, Mateusz Grzybek (GKS Tychy).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).