Arka dalej mizerna - relacja z meczu Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz

Arka Gdynia przegrała na własnym stadionie 0:2 z Olimpią Grudziądz. Arkowcy od kilku spotkań nie potrafią wygrać na boiskach I ligi.

Dobra historia spotkań z Olimpią Grudziądz była optymistycznym sygnałem dla Arki Gdynia. Jednym z nielicznych, ponieważ drużyna Grzegorza Nicińskiego zgubiła formę z początku rundy i nie może zwyciężyć od siedmiu kolejek. Wypadła z tego powodu nawet poza górną połówkę tabeli i w ostatnich kolejkach próbuje tam wrócić. [ad=rectangle] W sobotę żółto-niebiescy szybko ruszyli do ataku, jednak brakowało im dokładności. Najlepszą okazję miał Paweł Abbott, lecz nie potrafił sięgnąć piłki. Marcus Vinicius da Silva był ponownie najaktywniejszym zawodnikiem Arki, ale nie przekładało się to stworzone sytuacje podbramkowe.

Kilka chwil później w polu karnym gości zagotowało się po strzale głową Michała Renusza. Olimpia prezentowała się tego dnia bardzo solidnie w defensywie i nie popełniała żadnych błędów. W 34. minucie Bartosz Jaroch świetnie przechwycił piłkę i tym samym najprawdopodobniej uchronił swój zespół od straty bramki.

Po przerwie lepsi byli goście. W 54. minucie gola zdobył Denis Popović, który wykorzystał ogromny błąd Miszczuka. Bramkarz Arki wyszedł ze swojego pola karnego, a gracz z Grudziądza popisał się ładnym lobem.

Gospodarze grali bez wiary i nadziei. Nie potrafili stworzyć praktycznie żadnej dogodnej sytuacji. Pod koniec spotkania wynik ustalił Rok Elsner, który zakończył składną akcję swoich kolegów. Tym samym Olimpia wygrała na trudnym terenie i awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:0) 0:1 - Denis Popovic 54' 0:2 - Rok Elsner 87'

Arka: Jakub Miszczuk, Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Antoni Łukasiewicz, Bartosz Ława (76' Grzegorz Tomasiewicz) - Michał Nalepa (67' Patrik Lomski), Marcus Vinicius da Silva, Michał Renusz (62' Paweł Wojowski) - Paweł Abbott.

Olimpia: Bartosz Fabiniak, Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Adam Banasiak - Patryk Skórecki (75' Rok Elsner), Dariusz Kłus - Marcin Kaczmarek, Denis Popović, Marcin Smoliński - Adam Cieśliński (44' Robert Szczot) (46' Maciej Rogalski).

Żółte kartki: Piter-Bucko, Banasiak, Kaczmarek (Olimpia).

Sędzia: Dawid Bukowczan.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty