Ważny krok faworyta - relacja z meczu Legionovia Legionowo - Energetyk ROW Rybnik

W szalonym spotkaniu w Legionowie lepszy okazał się ROW Rybnik, który pokonał Legionovię 3:2. Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobyli Gabriel Nowak, Patryk Dudziński i Marek Krotofil.

Beata Fojcik
W 31. kolejce II ligi piłkarze ze Śląska wyruszyli do Legionowa, by po raz pierwszy od dwóch spotkań zaznać smaku wygranej. Gospodarze chcieli pokrzyżować rywalom plany, tak jak przed kilkoma dniami, kiedy zwyciężyli w Tarnobrzegu z Siarką (4:3).
Początek meczu należał do zespołu Roberta Pevnika. Ci skutecznie skontrowali rybniczan i wyszli na prowadzenie w 8. minucie gry po strzale Pawła Wolskiego, który dobił piłkę do bramki gości. Przed upływem kwadransa zaatakowali zielono-czarni, jednak bez zarzutu między słupkami spisał się Mikołaj Smyłek.

W 26. minucie, równie dobrze w bramce wykazał się Daniel Kajzer, powstrzymując bohatera pierwszych minut starcia. Chwilę potem przyjezdni doprowadzili do wyrównania, gdy najprzytomniej w polu karnym Legionovii zachował się Gabriel Nowak. W 33. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniem na długi słupek popisał się Sebastian Czapa, czym uradował miejscową jedenastkę.

Podopieczni Marcina Prasoła walczyli o wyrównanie jeszcze przed zejściem do szatni. W 35. minucie gry gospodarzy zdołał jeszcze uratować Smyłek. Golkiper Legionovii skapitulował jednak po "główce" Patryka Dudzińskiego, który zdobył trzeciego gola w tegorocznych rozgrywkach.

Po wznowieniu gry bliscy powtórzenia wyczynu z pierwszej połowy kolejny raz byli gospodarze, ale Kamil Tlaga i Szymon Lewicki nieznacznie chybili celu. Po godzinie gry było jednak 3:2 dla gości. Marek Krotofil wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pierwszy raz w meczu ROW Rybnik był na prowadzeniu.
Patryk Dudziński i Gabriel Nowak Patryk Dudziński i Gabriel Nowak "dołożyli się" do zwycięstwa rybniczan
Przed ostatnim gwizdkiem sędziego losy meczu mógł rozstrzygnął Mariusz Muszalik, lecz posłał piłkę nad bramką Smyłka. Swoje okazje miał także Lewicki, jednak nie był w stanie sfinalizować akcji drużyny. W końcówce zawodów znać o sobie dała pogoda. Ostatecznie przy ulewie i grzmotach z trzech punktów cieszył się faworyt, który usadowił się na drugim miejscu w tabeli.

Legionovia Legionowo - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (2:2)
1:0 Paweł Wolski 8'
1:1 Gabriel Nowak 28'
2:1 Sebastian Czapa 33'
2:2 Patryk Dudziński 43'
2:3 Marek Krotofil 63'

Legionovia: Mikołaj Smyłek - Kamil Tlaga (71' Jovan Kastratovic), Kamil Dankowski, Robert Menzel, Maciej Goliński, Konrad Wieczorek, Dejan Krljanovic, Sebastian Milewski (52' Lazar Pavic), Sebastian Czapa (87' Marcin Przybylski), Paweł Wolski (77' Adam Czerkas), Szymon Lewicki.

ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Petar Borovicanin, Szymon Jary, Dawid Gojny, Patryk Dudziński (72' Paweł Mandrysz), Michał Płonka, Gabriel Nowak, Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak (83' Sebastian Siwek), Roland Buchała (90' Kamil Spratek).

Żółte kartki: Robert Menzel (Legionovia).

Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!