Uratowany punkt - relacja z meczu Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz

Dramatyczny przebieg miała końcówka meczu rozgrywanego w Nowym Sączu. Sandecja nie dowiozła skromnego prowadzenia, bo w 90. minucie [tag=7376]Maciej Rogalski[/tag] znalazł drogę do jej bramki.

Sandecja zaczęła odważnie i dość szybko, bo w 13. minucie objęła prowadzenie. Sebastian Szczepański podał prostopadle do Macieja Bębenka, a ten padł w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Rudolf Urban. [ad=rectangle] Gospodarze prezentowali się lepiej i w 24. minucie mogli podwyższyć prowadzenie, ale mocny strzał Sebastiana Szczepańskiego z okolic narożnika pola karnego sparował na róg Bartosz Fabiniak. Goście odpowiedzieli 11 minut przed przerwą, gdy po strzale Marcina Smolińskiego Bartków w ostatniej chwili wybił z linii piłkę zmierzającą do bramki. Końcówka należała do gości, którzy mimo przewagi nie wyrównali. Bliski szczęścia był Denis Popović, lecz z strzał z wolnego poleciał nad poprzeczką.

Druga odsłona miała dość niemrawy początek, ale miejscowych kibiców rozgrzał Maciej Bębenek. Kapitan biało-czarnych oddał strzał z dystansu i niewiele się pomylił - piłka minęła słupek. Potem na boisku długo wiało nudą. Dopiero w 73. minucie Michal Piter-Bucko główkował minimalnie nad bramką po centrze Denisa Popovicia. Był to już czas, gdy zespół z Grudziądza przeważał.

Kwadrans przed przed końcem boisko z kontuzją opuścił Dawid Szufryn, będący ostoją defensywy sądeczan. Olimpia zagrażała bramce Sandecji, lecz Dariusz Kłus uderzył głową nad bramką w 81. minucie. Podobną sytuację, ale będąc bliżej bramki zmarnował Rafał Babul 180 sekund później.

Dążenia przyjezdnych opłaciły się w 90. minucie, gdy po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę wpakował do siatki Maciej Rogalski. W ten sposób goście uratowali punkt.

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0) 1:0 - Rudolf Urban (k.) 13' 1:1 - Maciej Rogalski 90' Sandecja:

Marek Kozioł - Marcin Makuch, Dawid Szufryn (75' Cheikh Niane), Przemysław Szarek, Kamil Słaby - Maciej Bębenek, Matej Nather, Mateusz Bartków (62' Szymon Kuźma), Sebastian Szczepański, Bartosz Sobotka - Rudolf Urban (68' Fabian Fałowski).

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski (81' Rafał Babul), Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Adam Banasiak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Kamil Kurowski (12' Denis Popović), Marcin Smoliński (62' Arkadiusz Aleksander), Maciej Rogalski - Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Bartosz Sobotka, Maciej Bębenek (Sandecja) oraz Adrian Bielawski, Denis Popović (Olimpia).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty