Premier League: Aguero na wagę wygranej Manchesteru City

Manchester City pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 1:0. Jedynego gola dla gości zdobył w 29. minucie Sergio Aguero, który wykorzystał podanie Davida Silvy

Michał Piegza

Pierwsze minuty należały do graczy gospodarzy, którzy w pierwszych pięciu minutach trzykrotnie zagrozili bramce przyjezdnych. W 2. minucie tuż obok słupka głową uderzył Eric Dier, a dwie minuty później w bramkę nie trafił Harry Kane.

Piłkarze Manchesteru City w pierwszej fazie gry sprawiali wrażenie nieobecnych na boisku. Jednak goście po dziesięciu minutach obudzili się i od razu zakotłowało się pod bramką gospodarzy. W 10. minucie z woleja minimalnie niecelnie uderzył Sergio Aguero.
Dwanaście minut później gościom należał się rzut karny. Hugo Lloris przy wyjściu przed pole karne poślizgnął się, piłkę przejął Sergio Aguero i został podcięty przez Federico Fazio. Arbiter jednak nie podyktował ewidentnej "jedenastki".

Gdy wydawało się, że bliżej gola są gospodarze, goście wyprowadzili zabójczą kontrę. W ostatniej jej fazie David Silva dograł do Aguero, a ten sprytnym strzałem trafił do siatki. Koguty do wyrównania mogły doprowadzić chwilę przed przerwą, kiedy Joe Hart "pajacykiem" obronił strzał w sytuacji sam na sam z Ryanem Masonem.

W drugiej części spotkania przez wiele minut goście kontrolowali przebieg meczu. Piłkarze Manchesteru City stworzyli sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Jednak godnym uwagi było zachowanie Jamesa Milnera, który w 57. minucie mocnym ciosem... złamał chorągiewkę w narożniku boiska.

W 61. minucie powinno być 1:1, ale Kane w sytuacji sam na sam najpierw zbyt długo zwlekał ze strzałem, a następnie zamiast podawać do partnera uderzył, ale Hart odbił piłkę. Chwilę później po drugiej stronie boiska Aguero w trudnej sytuacji nie trafił do pustej bramki.

W końcówce zaatakowali gospodarze, ale obrona gości i bramkarz cało wyszli z opresji. W doliczonym czasie Hart obronił uderzenie Kane'a.

Tottenham Hotspur  - Manchester City 0:1 (0:1)
0:1 - Aguero 29'

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Eric Dier, Danny Rose, Ryan Mason (70' Paulinho), Federico Fazio, Jan Vertonghen, Erik Lamela, Nabil Bentaleb, Harry Kane, Christian Eriksen (58' Roberto Soldado), Nacer Chadli (84' Emmanuel Adebayor).

Manchester City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Aleksandar Kolarov, Fernandinho, Martin Demichelis, Eliaquim Mangala, James Milner, Fernando, Sergio Aguero (89' Dedryck Boyata), Frank Lampard (73' Samir Nasri, 76' Wilfried Bony) David Silva.

Żółte kartki: Bentaleb, Mason, Kane (Tottenham) oraz Milner, Zabaleta, Kolarov, Silva (Manchester City).

Sędzia: Andre Marriner.