Chelsea mistrzem Anglii! Tytuł przypieczętowany w derbach!

To już pewne! Po pięciu latach mistrzem Anglii ponownie została Chelsea! Piłkarze Jose Mourinho przypieczętowali tytuł skromnym zwycięstwem w derbach z Crystal Palace.

Szymon Mierzyński
Pierwsza połowa nie była porywająca w wykonaniu gospodarzy. Ich gra się nie zazębiała i niezmiernie rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Juliana Speroniego. Golem zapachniało dopiero w 24. minucie i to po wyraźnym błędzie bramkarza Orłów. Po rzucie wolnym obrońcy źle zastawili pułapkę ofsajdową, natomiast Argentyńczyk wypiąstkował piłkę w taki sposób, że spadła ona pod nogi Nemanji Maticia. Serb miał doskonałą sytuację i mnóstwo swobody, ale długo zwlekał ze strzałem i Speroni zdążył z interwencją.W 30. minucie ekipa Crystal Palace domagała się rzutu karnego po tym jak John Terry zablokował uderzenie Jasona Puncheona. Przyjezdni sygnalizowali zagranie ręką defensora The Blues, lecz Kevin Friend pozostał niewzruszony i nie użył gwizdka. Zrobił to z kolei tuż przed przerwą po drugiej stronie boiska. Szarżujący Eden Hazard został wzięty w kleszcze przez Jamesa McArthura oraz Adriana Mariappę i padł na murawę. W pierwszej chwili wydawało się, że faul był ewidentny, ale powtórki telewizyjne pozostawiły sporo wątpliwości.
Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i uderzył bardzo źle. Speroni odbił piłkę skierowaną blisko środka bramki, jednak zrobił to tak niefortunnie, że dał Belgowi okazję do poprawki. Drugi raz gwiazdor Chelsea się już nie pomylił i strzałem głową dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W przerwie Jose Mourinho zdjął z boiska Juana Cuadrado, zastępując go Johnem Obi Mikelem i to był jasny sygnał, że The Blues nie będą już forsować tempa. Tak też się stało. W drugiej części ekipa ze Stamford Bridge kontrolowała boiskowe wydarzenia i miała nawet kilka niezłych szans, by podwyższyć wynik.

Orły - choć bardzo starały się popsuć Chelsea święto - nie wykreowały z przodu niemal nic. Thibaut Courtois został zmuszony do interwencji zaledwie raz - przez Yayę Sanogo w 82. minucie. Skrócił jednak kąt i zatrzymał strzał z kilku metrów.

Chelsea utrzymała skromne 1:0 do ostatniego gwizdka sędziego, a po nim zaczęła się wielka feta. To piąty tytuł The Blues w historii i pierwszy od pięciu lat. Po raz ostatni na Stamford Bridge świętowano w sezonie 2009/2010, gdy na ławce trenerskiej zasiadał Carlo Ancelotti.

Chelsea Londyn - Crystal Palace 1:0 (1:0)
1:0 - Eden Hazard 45'

W 45. minucie Eden Hazard (Chelsea Londyn) nie wykorzystał rzutu karnego (Julian Speroni obronił).

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Juan Cuadrado (46' John Obi Mikel), Willian (85' Kurt Zouma), Eden Hazard (90+2' Filipe Luis), Didier Drogba.

Crystal Palace: Julian Speroni - Adrian Mariappa (60' Martin Kelly), Damien Delaney, Scott Dann, Joel Ward, James McArthur, Joe Ledley, Jordon Mutch (61' Glenn Murray), Jason Puncheon (71' Yaya Sanogo), Yannick Bolasie, Wilfried Zaha.

Żółte kartki: Branislav Ivanović, John Terry (Chelsea Londyn) oraz Scott Dann, Adrian Mariappa (Crystal Palace).

Sędzia: Kevin Friend.

Widzów: 41 566.

Premier League: Sensacja na Old Trafford! Manchester United doznał trzeciej porażki z rzędu!

Czy obecne mistrzostwo to początek kilkuletniej dominacji Chelsea w Anglii?