Grzegorz Krychowiak ma złamany nos!

Podczas sobotniego meczu 35. kolejki Primera Division z Realem Madryt (2:3) Grzegorz Krychowiak doznał złamania nosa. Polak ucierpiał w powietrznym starciu z Sergio Ramosem.

Maciej Kmita

Do wypadku doszło do 30. minucie spotkania. Lekarze opatrywali Krychowiaka przez dziewięć minut, a pod jego nieobecność Sevilla straciła dwie bramki. 25-latek wrócił na boisko z opatrunkiem w nosie, a po przerwie grał w specjalnej masce ochronnej.

W nocy z soboty na niedzielę Sevilla poinformowała, że przeprowadzone po spotkaniu badania wykazały u reprezentanta Polski złamanie nosa. Krychowiakowi nie grozi przerwa w grze - w najbliższych meczach będzie występował w masce.

Zobacz zderzenie Krychowiaka z Ramosem ->

To drugi tego typu uraz Krychowiaka w karierze. Pierwszy raz doznał złamania nosa w sierpniu 2013 roku, gdy na treningu zderzył się z rezerwowym bramkarzem Stade Reims. W specjalnej masce wystąpił wówczas w meczach el. MŚ 2014 z San Marino i Czarnogórą.