Ligue 1: Lyon znów wywarł presję na PSG, Grosicki wrócił do roli zmiennika

Wszystko wskazuje na to, że Olympique Lyon do ostatniej kolejki będzie walczył z PSG o mistrzostwo Francji. Po długiej przerwie zwycięstwo ligowe odniósł zespół Marcelo Bielsy.

Konrad Kostorz
Les Gones nie mieli problemów z pokonaniem w 35. kolejce na własnym terenie Evian Thonon Gaillard. Pierwszego gola zdobył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Clement Grenier, a już 27. bramkę w sezonie strzelił Alexandre Lacazette, który tym razem nie pomylił się z karnego.
Lyon co najmniej do niedzieli przewodzić będzie tabeli Ligue 1, bowiem ma tyle samo punktów i lepszy stosunek goli od Paris Saint-Germain. Drużynie Laurenta Blanca do rozegrania pozostały jednak jeszcze cztery mecze, podczas gdy Olympique wystąpi tylko trzykrotnie. Kamil Grosicki przed tygodniem wreszcie wystąpił w podstawowym składzie Rennes i uzyskał asystę w wygranym 2:1 pojedynku z OGC Nice. To nie wystarczyło jednak do zachowania miejsca w "11" i przeciwko Montpellier "Grosik" znów usiadł na ławce, by na murawę wbiec w 63. minucie. Jego zespół bezbramkowo zremisował i nadal zajmuje 9. pozycję.

Po czterech porażkach z rzędu Marsylia sięgnęła po komplet punktów, wygrywając na wyjeździe z 19. w tabeli Metz. Obie bramki zdobył Andre-Pierre Gignac, który sprawił, że zespół ze Stade Velodrome awansował na 4. miejsce i zdystansował Saint-Etienne. Zieloni w sobotę mocno zawiedli, ulegając znacznie niżej notowanej Bastii.

W niedzielę swoje mecze rozegrają PSG (na wyjeździe z FC Nantes) oraz coraz bliższe wywalczenia przepustek do eliminacji Ligi Mistrzów AS Monaco (u siebie z Toulouse FC).