Serie A: Inter lepszy od AS Romy! W Mediolanie czekali na to 4 lata

Trzy gole zobaczyli kibicie zasiadający na trybunach stadionu San Siro. W meczu 32. kolejki Inter okazał się lepszy od AS Romy, wygrywając 2:1 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył Mauro Icardi.

Sebastian Najman
Pojedynek na San Siro zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 15. minucie. Hernanes z dużą łatwością zwiódł Jose Holebasa, a następnie precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego nie dał żadnych szans Morganowi De Sanctisowi na skuteczną interwencję.
W kolejnych minutach piłkarze Interu skupili się głównie na działaniach defensywnych, co sprawiło, że swoich sił w ataku zaczęli próbować - zmuszeni do odrabiania strat - goście z Rzymu. Niewiele brakowało, a po zaledwie czterech minutach doprowadziliby do remisu. W dość szczęśliwych okolicznościach w sytuacji strzeleckiej znalazł się Victor Ibarbo. Uderzona przez niego futbolówka trafiła jednak w słupek. Giallorossi bardzo męczyli się z zaskoczeniem dobrze zorganizowanego przeciwnika. Akcje Romy były zdecydowanie za wolne, a do tego przepełnione niedokładnością. To wszystko pozwoliło miejscowym zejść na przerwę z korzystnym wynikiem.

Po zmianie stron z każdą upływającą minutą przewaga Romy była coraz bardziej widoczna, aż w końcu została udokumentowana bramką wyrównującą. W 63. minucie kontratak przyjezdnych potężnym, płaskim strzałem wykończył Radja Nainggolan. W 68. minucie, tylko dzięki interwencji golkipera i asekuracji jednego z obrońców, Inter uniknął straty drugiego gola.

W 84. minucie kapitalną okazję zmarnował Mauro Icardi, przenosząc piłkę nad poprzeczkę. 22-letni Argentyńczyk zrehabilitował się za swój błąd i w 88. minucie zapewnił drużynie Roberto Manciniego komplet punktów. Icardi wykorzystał podanie wprowadzonego na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej Lukasa Podolskiego i nie do końca dobrą postawę De Sanctisa. Dla Nerazzurrich to pierwszy od 4 lat triumf nad klubem z Wiecznego Miasta.

Inter Mediolan - AS Roma 2:1 (1:0)
1:0 - Hernanes 15'
1:1 - Radja Nainggolan 63'
2:1 - Mauro Icardi 88'

Inter Mediolan: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Andrea Ranocchia, Nemanja Vidić, Juan Jesus - Fredy Guarin (78' Xherdan Shaqiri), Assane Gnoukouri (86' Lukas Podolski), Marcelo Brozović (71' Mateo Kovacić), Hernanes, Rodrigo Palacio - Mauro Icardi.

AS Roma: Morgan De Sanctis - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Mapou Yanga-Mbiwa, Jose Holebas - Miralem Pjanić (78' Juan Manuel Iturbe), Daniele De Rossi (89' Seydou Doumbia), Radja Nainggolan, Victor Ibarbo, Francesco Totti (52' Seydou Keita) - Gervinho.

Żółte kartki: Rodrigo Palacio, Marcelo Brozović, Juan Jesus, Andrea Ranocchia, Assane Gnoukouri, Samir Handanović (Inter) oraz Mapou Yanga-Mbiwa, Daniele De Rossi, Morgan De Sanctis, Radja Nainggolan (Roma).

Sędzia: Daniele Orsato.