Serie A: Nie ma końca rozczarowań AC Milan, Rossoneri polegli w Udine

Na otwarcie 32. kolejki Serie A zespół Filippo Inzaghiego nie sprostał Udinese Calcio. Gole dla Zebr zdobyli w drugiej połowie spotkania Giampiero Pinzi oraz Emmanuel Agyemang-Badu.

Konrad Kostorz
Gospodarze w ostatnich tygodniach spisywali się znacznie poniżej oczekiwań - w 11 meczach ligowych odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. Milan przystąpił do pojedynku otwierającego 32. serię gier po bezbramkowym remisie w derbach z Interem, który oddalił Rossonerich od Ligi Europy.
Porażka na Stadio Friuli w Udine praktycznie definitywnie przekreśla nadzieje Rossonerich na wywalczenie przepustek na arenę międzynarodową. W pierwszej połowie Zebry zdominowały rywala i miały sporo dogodnych okazji do otwarcia wyniku. Bez zarzutu spisywał się jednak Diego Lopez i na przerwę Milan schodził z korzystnym dla siebie remisem.

Po przerwie świetnej szansy nie zamienił na gola Antonio Di Natale, ale już w 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka dotarła do Giampiero Pinziego, który płaskim uderzeniem z około 12 metrów nie dał szans golkiperowi Milanu. Na 2:0 podwyższył Emmanuel Agyemang-Badu, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu Guilherme.

Przyjezdni odpowiedzieli tylko trafieniem Giampaolo Pazziniego po centrze Alessio Cerciego i na wyrównanie zabrakło im już czasu. W efekcie drużyna Andrei Stramaccioniego przerwała niekorzystną serię, przesuwając się na 12. miejsce w tabeli.

Udinese Calcio - AC Milan 2:1 (0:0)
1:0 - Pinzi 58'
2:0 - Agyemang-Badu 74'
2:1 - Pazzini 88'

Udinese: Karnezis - Widmer, Danilo, Domizzi, Piris - Agyemang-Badu, Pinzi, Allan - Guilherme (84' Kone) - Di Natale, Geijo (54' Thereau).

Milan: Lopez - Abate, Paletta (46' Rami), Mexes, Antonelli - van Ginkel, de Jong, Bonaventura (74' Destro) - Suso (64' Cerci), Pazzini, Menez.