Ligue 1: Siedem goli w Paryżu. Hat-trick Lavezziego

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Mistrzowie Francji w doskonałym stylu sięgnęli po komplet punktów w spotkaniu 34. kolejki. PSG rozbiło przed własną publicznością OSC Lille aż 6:1 (4:0). Znakomity występ zaliczył Ezequiel Lavezzi.

Wszyscy, którzy spodziewali się, że piłkarze Paris Saint-Germain powetują sobie odpadnięcie z Ligi Mistrzów w meczu ligowym, nie byli w błędzie. Kibice zgromadzeni na Parc des Princes na pierwszego gola czekali zaledwie 26 sekund! Dośrodkowanie Serge'a Auriera pewnym strzałem zamknął Maxwell, rozpoczynając jednocześnie prawdziwą "strzelaninę". W 4. minucie na tablicy wyników widniało już 2:0, a z przedniej urody trafienia cieszył się Edinson Cavani. Urugwajczyk w sytuacji sam na sam przelobował Vincenta Enyeamę. [ad=rectangle] Podopieczni Laurenta Blanca bez większych problemów dochodzili do kolejnych sytuacji. Wystarczyło tylko, że odrobinę przyspieszyli grę i obrona OSC Lille nie wiedziała co się dzieje. W 15. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Blaise Matuidi, lecz jego uderzenie zostało ofiarnie zablokowane. Goście co prawda próbowali odgryźć się faworytowi, ale nie było ich stać na zbyt wiele. Na uwagę zasługuje jednak rajd Sofiane Boufa. Młody pomocnik wymanewrował trzech obrońców i zmusił do interwencji Salvatore Sirigu.

W 28. minucie gospodarze przeprowadzili kolejny zabójczy atak. Cavani otrzymał kapitalne prostopadłe podanie, ale zamiast strzelać wystawił futbolówkę Ezequielowi Lavezziemu, któremu pozostało jedynie dopełnić formalności. Jeszcze przed przerwą 29-latek miał na swoim koncie dublet, ponieważ w 43. minucie zrobił pożytek z odważnej akcji i podania Blaise Matuidiego.

Na początku drugiej połowy, mimo ogromnych problemów w ofensywie, przyjezdnym niespodziewanie udało się zmniejszyć straty. Centrę z rzutu rożnego na efektownego gola po strzale głową zamienił Marko Basa. Podrażnieni tym faktem mistrzowie Francji szybko wrócili na właściwe tory. Efekt przyszedł w 72. minucie, kiedy to z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Sebastien Corchia, a rzut karny pewnie wykorzystał Cavani.

Rezultat sobotniej demolki ustalił w 77. minucie Lavezzi, kompletując tym samym hat-tricka. PSG dzięki zdecydowanemu zwycięstwu umocniło się na pozycji lidera Ligue 1. Warto też odnotować, że paryżanie stracili kolejnych dwóch graczy. W pierwszych 45. minutach z powodu urazów boisko musieli opuścić Salvatore Sirigu oraz Serge Aurier.

Paris Saint-Germain - OSC Lille 6:1 (4:0) 1:0 - Maxwell 1' 2:0 - Edinson Cavani 4' 3:0 - Ezequiel Lavezzi 28' 4:0 - Ezequiel Lavezzi 43' 4:1 - Marko Basa 59' 5:1 - Edinson Cavani (k) 72' 6:1 - Ezequiel Lavezzi 77'

PSG: Salvatore Sirigu (34' Nicolas Douchez) - Serge Aurier (42' Gregory van der Wiel), Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Thiago Motta (66' Adrien Rabiot), Marco Verratti, Blaise Matuidi, Ezequiel Lavezzi, Edinson Cavani - Javier Pastore.

OSC Lille: Vincent Enyeama - Sebastien Corchia, Simon Kjaer, Marko Basa, Djibril Sidibe - Rio Mavuba (46' Adama Traore), Florent Balmont, Idrissa Gueye, Marcos Lopes (46' Divock Origi), Sofiane Boufal - Nolan Roux (74' Benjamin Pavard).

Czerwona kartka: Sebastien Corchia /71' - za faul/ (Lille).

Żółte kartki: Gregory van der Wiel (PSG) oraz Simon Kjaer, Sebastien Corchia, Idrissa Gueye (Lille).

Sędzia: Clement Turpin.