Cień nadziei Widzewa - relacja z meczu Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice

Zamykający tabelę I ligi Widzew przedłużył swoje nadzieje na utrzymanie. Łodzianie w pojedynku z Chojniczanką losy gry rozstrzygnęli w końcówce. W doliczonym czasie goście wykonywali rzut karny.

Michał Piegza
Od początku meczu podejmujący rywali w Byczynie Widzew zaatakował. Jednak poza groźnym uderzeniem w 7. minucie w wykonaniu Tomasza Lisowskiego łodzianie nie zagrozili poważniej Chojniczance. Na pierwszą dogodną sytuację dla gości trzeba było czekać do 21. minuty. Wówczas Bartłomiej Niedziela znalazł się w doskonałej sytuacji, ale nie trafił w światło bramki.
W kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Więcej z gry mieli piłkarze Widzewa, ale nic z tego nie wynikało. Chwilę po zmianie stron powinno być 1:0. Wówczas Liridon Osmanaj dopadł do piłki przed obrońcą i bramkarzem, ale uderzył tuż obok słupka. Z kolei w 57. minucie, po drugiej stronie boiska, groźnie sprzed pola karnego przymierzył Jakub Mrozik, ale dobrze w bramce zachował się Maciej Krakowiak. Po dobrym kwadransie po zmianie stron, w kolejnych minutach na boisku było więcej kopaniny niż dobrej gry. Prawdziwe emocje zaczęły się chwilę przed końcem regulaminowego czasu meczu.

W 89. minucie do świetnego podania z głębi pola doszedł David Kwiek i mając przed sobą tylko bramkarza nie miał problemów z wyprowadzeniem Widzewa na prowadzenie. Wydawało się, że łodzianie zainkasują trzy punkty, ale chwilę później sędzia podyktował dla Chojniczanki rzut karny! Strzał Pawła Zawistowskiego obronił bramkarz Widzewa i ostatecznie łodzianie mogli cieszyć się z wygranej. Jednak do opuszczenia ostatniego miejsca w I lidze wciąż daleka droga.

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
1:0 - Kwiek 89'

W 92. minucie Paweł Zawistowski nie wykorzystał rzutu karnego (Maciej Krakowiak obronił).

Widzew Łódź: Maciej Krakowiak - Krystian Nowak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Konrad Wrzesiński, Tomasz Lisowski, Piotr Mroziński, Rok Straus (72' Bartłomiej Kasprzak), Tsubasa Nishi, Veljko Batrović (46' Liridon Osmanaj), Edgar Bernhardt (72' Mateusz Janiec), David Kwiek.

Chojniczanka Chojnice: Rafał Misztal - Przemysław Czerwiński, Michał Markowski, Wojciech Lisowski, Daniel Chyła, Bartłomiej Niedziela (87' Krystian Feciuch), Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik (70' Przemysław Pietruszka), Łukasz Suchocki (64' Rafał Siemaszko), Rafał Grzelak, Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Arkadiusz Kasperkiewicz, Edgar Bernhardt, Piotr Mroziński, Tsubasa Nishi, Maciej Krakowiak, Barłomiej Kasprzak (Widzew) oraz Przemysław Czerwiński (Chojniczanka).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).