Arkadiusz Milik wrócił do pełnego treningu

Arkadiusz Milik wznowił treningi po kontuzji kolana, której doznał w marcowym meczu el. Euro 2016 z Irlandią. W piątek napastnik Ajaksu Amsterdam po raz pierwszym ćwiczył z pełnymi obciążeniami.

Maciej Kmita
W rozegranym 29 marca w Dublinie meczu z Irlandią (1:1) Milik doznał naderwania więzadła pobocznego-strzałkowego i naciągnięciu części struktur torebkowo-więzadłowych. 10 kwietnia 21-letni napastnik wznowił treningi indywidualne, a w piątek po raz pierwszy od czasu odniesienia urazu ćwiczył z pełnymi obciążeniami.
Trener Frank de Boer nie zamierza jednak skorzystać z Polaka już w niedzielnym meczu 32. kolejki z Eredivisie z PEC Zwolle. Plan szkoleniowca zakłada, że Milik wystąpi dopiero w kolejnym ligowym spotkaniu - w 10 maja przeciwko SC Cambuur Leeuwarden Sebastiana Stebleckiego.

- Jest w dobrej formie fizycznej, ale nie chcemy ryzykować i wprowadzić go za szybko. Myślimy o tym, by zagrał za tydzień z Cambuur - będzie miał dodatkowe dwa tygodnie na przygotowania - mówi trener de Boer.

Arkadiusz Milik jest w bieżącym sezonie najlepszym strzelcem Ajaksu. W 33 występach zdobył 23 bramki, do których dołożył siedem asyst. Ma udział przy golu średnio co 72 minuty spędzone na boisku. W samej Eredivisie jego dorobek to 11 goli i trzy asysty w 20 meczach (udział przy bramce co 88 minut). 1 kwietnia Ajax poinformował o wykupieniu Polaka z Bayeru Leverkusen, z którego Milik był jedynie wypożyczony do Holandii. 21-latek związał się z Ajaksem do czerwca 2019 roku.