Złota wiosna na Powiślu - relacja z meczu Wisła Puławy - Błękitni Stargard Szczeciński

Duma Powiśla zrewanżowała się Błękitnym Stargard Szczeciński za upokorzenie z sierpnia. Jesienią przegrała 0:4, a wiosną rozgromiła rywala w zaległym spotkaniu 5:1.

- Problem jest natury mentalnej, żeby wrócić do rzeczywistości po Pucharze Polski. Fizjologii nie da się oszukać. Piłkarze w krótkim czasie zagrali bardzo dużo meczów o stawkę i to wszystko było na 200 procent. Delikatny spadek formy musi nastąpić - analizował trener Błękitnych Stargard Szczeciński sytuację zespołu, który po przygodzie w pucharze zbierał się mozolnie do zapowiadanej walki o awans.
Kalendarz Błękitnych był napięty, a musieli pojechać w środku tygodnia na jeszcze jeden mecz do Puław. Drugi raz w sezonie. W listopadzie tłukli się autokarem kilkaset kilometrów, zabukowali nocleg, by dowiedzieć się na miejscu, że spotkanie zostanie odwołane z powodu zmrożonego boiska. Stracili finansowo i jak pokazało życie sportowo, bo Wisła Puławy jesienią była w dołku, a wiosną punktuje najlepiej w II lidze.

Duma Powiśla mogła wyjść na prowadzenie w 8. minucie, ale Konrad Nowak spudłował z rzutu karnego. Zmarnowana szansa podłamała na krótko gospodarzy. Gra przeniosła się do środka pola i była wyrównana. W końcu ponownie zarysowała się przewaga Wisły, którą udokumentowała w środę aż pięcioma golami. Bramkobranie rozpoczęło się w 31. minucie, gdy Maciej Machalski sfinalizował celnym strzałem głową dośrodkowanie Konrada Szczotki z narożnika pola karnego.

Przed przerwą Wisła podwoiła przewagę za sprawą Jarosława Niezgody, który na raty pokonał w sytuacji sam na sam Andrzeja Budnika. Młody bramkarz zastępował Marka Ufnala. Poza nieobecnością podstawowego bramkarza Błękitni musieli sobie sobie poradzić bez Ariela Wawszczyka oraz Tomasza Pustelnika. Formacja obronna była dziurawa i nie zapobiegła utracie jeszcze trzech goli.

W 48. minucie Maciej Machalski strzelił celnie z rzutu wolnego, a po chwili Konrad Nowak zrehabilitował się za pudło z rzutu karnego, wymanewrował Budnika i uderzył na 4:0. Piąte trafienie padło po główce Arkadiusza Maksymiuka z podania Machalskiego. Pewnie stało się, że Wisła wygra piąte starcie w 2015 roku i w pełni zrehabiltuje się za porażkę 0:4 na terenie Błękitnych. Puławianie urządzili sobie efektowne popołudnie mimo kilku absencji i powoli zapominają, że byli kandydatem do spadku.

Stargardzian stać było tylko na honorowe trafienie. Wynik na 5:1 ustalił Rafał Gutowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Porażka zmniejsza szanse Błękitnych, by włączyć się do rywalizacji o awans. Zaległe spotkanie pokazało, że słowa Krzysztofa Kapuścińskiego o delikatnej obniżce formy mogły być mało dosadne.

Wisła Puławy - Błękitni Stargard Szczeciński 5:1 (2:0)
1:0 - Maciej Machalski 31'
2:0 - Jarosław Niezgoda 43'
3:0 - Maciej Machalski 48'
4:0 - Konrad Nowak 50'
5:0 - Arkadiusz Maksymiuk 75'
5:1 - Rafał Gutowski 78'

W 8. minucie Nowak (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Wisła: Penkowec - Lisiecki, Maksymiuk, Pielach, Edwards - Charzewski (64' Filipov), Litwiniuk, Szczotka, Niezgoda (46' Kalita), Machalski (82' Jaroszek) - Nowak (59' Raphael).

Błękitni: Budnik - Kosakiewicz (46' Wojtasiak), Liśkiewicz, Baranowski, Kotłowski (67' Zieliński) - Poczobut (46' Gajda), Fijałkowski - Fadecki (63' Więcek), Flis, Gutowski - Wiśniewski.

Żółte kartki: Szczotka (Wisła) oraz Kotłowski, Liśkiewicz (Błękitni).

Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom).

Idzie młodość we Flocie Świnoujście

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!