Koniec dobrej serii Miedzi Legnica

Na pięciu meczach bez porażki zakończyła się seria Miedzi Legnica. Zespół Janusza Kudyby w ostatniej kolejce przegrał w Niecieczy z miejscową Termalicą Bruk-Bet.

Artur Długosz
Piłkarze Miedzi Legnica swoją dobrą serię rozpoczęli 14 marca, kiedy to na wyjeździe pokonali 4:0 Sandecję Nowy Sącz. Zespół Janusza Kudyby kolejno nie przegrał później z: GKS-em Tychy, Arką Gdynia, Widzewem Łódź i Stomilem Olsztyn. Dobra passa Miedzianki dobiegła końca w minioną niedzielę, kiedy to od legniczan lepsza okazała się Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która zwyciężyła 2:1.
Miedzianka w pięciu wcześniejszych meczach nie zanotowała porażki, strzeliła rywalom 11 goli, a straciła zaledwie dwa. W starciu przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza legniczanie od początku rzucili się do ataków i agresywnym pressingiem zamknęli rywali na ich połowie. Słoniki pomiędzy 23 a 28 minutą meczu strzeliły jednak dwa gole, które wystarczyły do odniesienia triumfu. Goście odpowiedzieli bowiem tylko jedną bramką w ostatnich sekundach meczu.

- Spotkały się dwa czołowe zespoły I ligi, bo miejsce, które zajmujemy nie jest adekwatne do naszych umiejętności, ale to jest inny temat. [i]Przegrywamy mecz, ale myślę, że opuszczamy Niecieczę z podniesionym czołem - [/i]skomentował Janusz Kudyba. W najbliższej kolejce legniczanie podejmować będą Flotę Świnoujście.