Polska w budowie...: Padła twierdza Kraków

Jedynym zespołem T-ME, który w 28. kolejce nie zdobył ani jednego punktu przed własną publicznością, była Cracovia. Porażka z Pogonią Szczecin była pierwszą Pasów do 24 listopada minionego roku.

Maciej Kmita
Krakowianie nie przegrali przy Kałuży 1 żadnego z pięciu ostatnich spotkań ligowych, a w trzech ostatnich domowych meczach sięgnęli po komplet punktów. Ich dobrą passę przed własną publicznością przerwała Pogoń Szczecin, dla której było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 19 września minionego roku. Po porażce z Portowcami z pracą w Cracovii pożegnał się Robert Podoliński.
Oprócz Kałuży 1 w 28. kolejce T-ME nie padła żadna inna twierdza. Warto jednak odnotować pierwsze od 23 sierpnia 2014 roku domowe zwycięstwo Górnik Zabrze. Pokonując 2:0 PGE GKS Bełchatów podopieczni Roberta Warzychy przerwali rekordową serię dziewięciu (0-6-3) spotkań bez wygranej przed własną publicznością.

Najdłużej niezdobytą twierdzą T-Mobile Ekstraklasy jest w tej chwili poznański INEA Stadion. Po raz ostatni Lech przegrał u siebie 3 sierpnia 2014 roku, a w 12 kolejnych meczach w Poznaniu zdobył 28 z 36 możliwych punktów. Lech nie doznał jeszcze porażki przed własną publicznością, odkąd jego trenerem jest Maciej Skorża. W 28. kolejce Kolejorz zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.