Premier League: Tottenham wygrał w Newcastle, ale wciąż ma dużą stratę do pierwszej czwórki

W drugim niedzielnym meczu 33. kolejki Premier League Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe Newcastle United 3:1. Koguty wciąż jednak mają dużą stratę do pierwszej czwórki.

Szymon Mierzyński
Pierwsza połowa przebiegała dość spokojnie i była bardzo wyrównana. Mimo to ekipa Mauricio Pochettino zdołała objąć prowadzenie. W 30. minucie Nacer Chadli wykorzystał nieco wolnej przestrzeni na 25. metrze i oddał płaski strzał przy słupku. To była dość precyzyjna próba, ale Tim Krul miał dużo czasu na interwencję i powinien się zachować lepiej.Po przerwie Sroki wyszły na boisko bojowo nastawione i efekt nadszedł... w 19. sekundzie po wznowieniu gry, choć przysnął wówczas sędzia liniowy, który nie wychwycił spalonego Ayoze Pereza. Hiszpan dośrodkował płasko w pole karne, przyjezdni zdołali zablokować strzał Daryla Janmaata, lecz dobitka Jacka Colbacka była już skuteczna.
Koguty w tym fragmencie prezentowały się niemrawo, mimo to szybko odzyskały prowadzenie - znów z pomocą Krula. Gol na 1:2 padł po dośrodkowaniu Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Duńczyk posłał futbolówkę w światło bramki i ugrzęzła ona w siatce po rękach golkipera Srok.

Przez całe spotkanie na swoje trafienie polował Harry Kane i długo jego próby były nieskuteczne. W końcu jednak także jemu udało się osiągnąć cel. Miało to miejsce w doliczonym czasie, gdy z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Krulem po podaniu Erika Lameli.

Tottenham zwyciężył na St James' Park 3:1, ale zajmuje dopiero 6. miejsce w tabeli i do pierwszej czwórki traci siedem punktów. Zespół Johna Carvera pogrąża się natomiast w kryzysie. W niedzielę doznał szóstej ligowej porażki z rzędu.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 1:3 (0:1)
0:1 - Nacer Chadli 30'
1:1 - Jack Colback 46'
1:2 - Christian Eriksen 53'
1:3 - Harry Kane 90+1'

Newcastle United: Tim Krul - Daryl Janmaat, Mike Williamson, Fabricio Coloccini, Ryan Taylor, Mehdi Abeid (46' Gabriel Obertan), Vurnon Anita (75' Adam Armstrong), Jack Colback, Remy Cabella, Ayoze Perez, Yoan Gouffran (46' Sammy Ameobi).

Tottenham Hotspur: Michel Vorm - Eric Dier, Federico Fazio, Jan Vertonghen, Danny Rose (82' Ben Davies), Paulinho (88' Ryan Mason), Nabil Bentaleb, Erik Lamela, Christian Eriksen, Nacer Chadli (78' Moussa Dembele), Harry Kane.

Żółte kartki: Jack Colback, Remy Cabella (Newcastle United) oraz Erik Lamela, Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur).