Premier League: Aguero samodzielnym liderem strzelców, zwycięstwo Man City

Manchester City wygrał z West Ham United 2:0 w niedzielnym meczu Premier League, a samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców został Sergio Aguero.

Bartosz Zimkowski

Od początku meczu na Etihad Stadium przewagę osiągnęli gospodarze, którzy chcieli zmazać plamę po porażce w derbach Manchesteru z United. Dość szybko wyszli na prowadzenie, ponieważ już w 16. minucie miejscowi mogli cieszyć się z trafienia. Sporo było jednak w tym szczęścia, ponieważ po dośrodkowaniu Jesusa Navasa James Collins tak nieszczęśliwie dotknął piłki na 16. metrze, że ta przeleciała nad bramkarzem, uderzyła w poprzeczkę i wpadła do siatki Młotów.

Kilka minut później mogło być 2:0, lecz tym razem Collins odkupił swoje winy. Walijski stoper w ostatniej chwili zablokował strzał Davida Silvy, który swoją drogą zbyt długo zwlekał z uderzeniem.
W 36. minucie było już 2:0. Sergio Aguero znalazł na prawej stronie Navasa, ale ten nie zdecydował się na strzał, chociaż był w dobrej sytuacji, tylko oddał piłkę do Argentyńczyka. Ten uderzeniem między nogami Adriana zdobył swoją 20. bramkę w sezonie. Dzięki temu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Po pierwszej połowie Manchester City prowadził 2:0 i był dużo lepszym zespołem od Młotów, którzy nie potrafili przeciwstawić się nieźle prezentującym się gospodarzom.

Zmiana stron nie sprawiła, że londyńczycy zaczęli grać lepiej. The Citizens też już nie szarpali tak jak w pierwszej odsłonie, a najwięcej miejsca należy poświęcić sytuacji z 67. minuty. Wówczas Cheikhou Kouyate bezpardonowo uderzył łokciem w twarz Davida Silvy. Za swoje zagranie otrzymał żółtą kartkę, lecz przerwa w grze trwała niemal 10 minut. Hiszpan na noszach oraz z maską tlenową opuścił murawę i trudno jednoznacznie stwierdzić, co się stało Silvie.

Man City wygrał 2:0 i zbliżył się na odległość punktu do Manchesteru United, który w sobotę przegrał z Chelsea.

Manchester City - West Ham United 2:0 (2:0)
1:0 - James Collins (sam.) 16'
2:0 - Sergio Aguero 36'

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Eliaquim Mangala, Martin Demichelis, Aleksandar Kolarov, Frank Lampard (88' Fernandinho), Fernando, Jesus Navas, Yaya Toure, David Silva (75' Samir Nasri), Sergio Aguero (90+1' Edin Dzeko).

WHU: Adrian - Carl Jenkinson, James Collins, Winston Reid, Aaron Cresswell, Cheikhou Kouyate, Alex Song (66' Matthew Jarvis), Mark Noble, Stewart Downing, Carlton Cole (66' Kevin Nolan), Enner Valencia.

Żółte kartki: David Silva (Man City) oraz Cheikhou Kouyate, Stewart Downing (WHU).

Sędzia: Anthony Taylor.

Kto będzie królem strzelców Premier League?