Artur Boruc stracił dwie bramki i pozycję lidera

AFC Bournemouth Artura Boruca po trzech zwycięstwach z rzędu zremisowało tym razem Sheffield United. Do pełni szczęścia zabrakło kilku minut.

Bartosz Wiśniewski
AFC Bournemouth w 49. kolejce The Championship mierzyło się z Sheffield United na własnym stadionie. Drużyna Polaka od początku miała dużo problemów z grą rywala. W 31. minucie na prowadzenie wyszli goście po bramce Kierana Lee, który zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego.
W 69. minucie Bournemouth doprowadziło do remisu, a chwilę później musiało grać w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Francisa. To jednak nie przeszkodziło w zdobyciu kolejnej bramki. Tym razem jej autorem był Ritchie.

Gdy wydawało się, że ekipa Polaka wytrzyma presję to w doliczonym czasie gry rzut karny otrzymali gracze Sheffield. Arturowi Borucowi nie udało się obronić tego strzału i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Bournemouth po tym meczu straciło pozycję lidera The Championship i obecnie znajduje się na drugim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym jak Middlesbrough. Przypomnijmy, że tylko dwa pierwsze zespoły uzyskają bezpośredni awans do Premier League. Cztery kolejne czeka walka w barażach.

AFC Bournemouth - Sheffield United 2:2 (0:1)