Premier League: Wasilewski lepszy od Fabiańskiego

Marcin Wasilewski okazał się lepszy od Łukasza Fabiańskiego w sobotnim meczu Premier League. Dzięki temu Leicester City zrobiło kolejny krok w kierunku utrzymania.

Bartosz Zimkowski
Leicester City w ostatnich tygodniach jest w niezłej formie i miała to odczuć na własnej skórze ekipa Swansea City. W podstawowych składach swoich drużyn wystąpili Marcin Wasilewski oraz Łukasz Fabiański. "Wasyl" na boisku przebywał tylko w pierwszej połowie, kiedy Lisy w 16. minucie wyszły na prowadzenie. W pole karne dośrodkował właśnie Wasilewski, a Wes Morgan zgrał futbolówkę do Leonardo Ulloy. Ten oddał płaski strzał, który był poza zasięgiem polskiego golkipera.
W drugiej połowie Leicester dołożyło jeszcze jedną bramkę - już w 90. minucie, gdy "Fabian" sparował mocny strzał, ale wobec dobitki był już bezsilny. Lisy wygrały 2:0 i wydostały się z ostatniego miejsca. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że nic nie pomoże beniaminkowi i spadnie do The Championship. Teraz pozostanie w Premier League wydaje się jak najbardziej realne.

Na ostatnią pozycję spadło Burnley, które uległo na Goodison Park Evertonowi 0:1. Gospodarze nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego, a The Claters przez całą drugą odsłonę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ashley'a Barnesa.