Bundesliga: Borussia M'gladbach straciła punkty, Bayer Leverkusen wskoczy na podium?

Koniec świetnej serii zespołu Luciena Favre'a! Gladbach tylko zremisowali z Eintrachtem Frankfurt, któremu w rundzie jesiennej nieoczekiwanie ulegli na własnym terenie 1:3.

Konrad Kostorz
Pojedynek otwierający 29. serię gier zakończył się bezbramkowym remisem, a bliżej odniesienia zwycięstwa byli gospodarze. Eintracht miał więcej dogodnych okazji do wpisania się na listę strzelców, ale Yann Sommer zdołał zachować czyste konto. Orły aż 17 razy strzelały na bramkę Gladbach, jednak bez efektu.
Najlepszych okazji do otwarcia wyniku nie wykorzystali Nelson Valdez w pierwszej połowie oraz Stefan Aigner po zmianie stron. Trzeba dodać, że Borussia również potrafiła stworzyć zagrożenie pod bramką Kevina Trappa, co nie zmienia faktu, że zwłaszcza w drugiej połowie przeważali gospodarze i zrobili znacznie więcej od rywali, by sięgnąć po trzy "oczka".

Gladbach po doskonałych występach przeciwko Bayernowi (2:0), Hoffenheim (4:1) i BVB (3:1) spisali się nieco słabiej. Mogą być zadowoleni, że nie polegli na Commerzbank-Arena. W tabeli ekipę z Borussia-Park wyprzedzi dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu Bayer Leverkusen, o ile w sobotę pokona na własnym terenie Hannover 96. Walka o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów zapowiada się pasjonująco.

Eintracht Frankfurt - Borussia M'gladbach 0:0

Eintracht: Trapp - Ignjovski, Madlung, Anderson, Oczipka - Aigner, Hasebe, Medojević (65' Chandler), Kittel - Seferović, Valdez (81' Piazon).

Gladbach: Sommer - Jantschke, Brouwers, Dominguez, Wendt - Herrmann (81' Traore), Kramer, Xhaka, Johnson (90+2' Nordtveit) - Kruse, Raffael (74' Hazard).