Arabia Saudyjska: Kolejny gol Adriana Mierzejewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski (w białej koszulce)
TVN Agency / / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski (w białej koszulce)

W piątkowym meczu 23. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Hajer Club (3:0) swojego ósmego ligowego gola w sezonie zdobył [tag=2010]Adrian Mierzejewski[/tag] z Al-Nassr Rijad.

Olsztynianin wpisał się na listę strzelców w 32. minucie gry, pokonując bramkarza rywali strzałem z rzutu karnego. To trafienie dało jego drużynie prowadzenie 1:0, a w drugiej połowie kolejne dołożyli Hussein Sulaimani i Armando Wila, prowadząc Al-Nassr do trzeciego z rzędu ligowego zwycięstwa. [ad=rectangle] Drużyna Polaka jest na dobrej drodze do tego, by obronić wywalczony przed rokiem mistrzowski tytuł. Na trzy kolejki przed końcem sezonu jest liderem saudyjskiej ekstraklasy z pięcioma punktami przewagi nad drugim w tabeli Al-Ahli Dżudda, które swoje spotkanie 23. serii rozegra w sobotę.

Mierzejewski natomiast z ośmioma golami na koncie jest drugim najlepszym ligowym strzelcem Al-Nassr. Więcej bramek od niego zdobył jedynie Mohammad Al Sahlawi (16). Ligowy dorobek 41-krotnego reprezentanta Polski uzupełniają cztery asysty. Poza tym "Mierzeje" zdobył jedną bramkę i zaliczył dwie asysty w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Al-Nassr Rijad - Hajer Club 3:0 (1:0) 1:0 - Mierzejewski (k.) 32' 2:0 - Sulaimani 76' 3:0 - Wila 83'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Adam Nawałka powinien dać Adrianowi Mierzejewskiemu drugą szansę w reprezentacji Polski?