Puchar Niemiec: Perfekcyjne rzuty karne i awans Bayernu! Jedenastki przekleństwem Aptekarzy

Seria jedenastek była potrzebna do rozstrzygnięcia ćwierćfinału DFB-Pokal pomiędzy Bayerem a Bayernem. Pojedynek miał wyrównany przebieg, ale rzuty karne lepiej egzekwowali obrońcy tytułu.

Konrad Kostorz
Bayern do rywalizacji w Leverkusen przystąpił bez czterech ważnych ogniw: Bastiana Schweinsteigera, Davida Alaby, Francka Ribery'ego i Arjena Robbena, a już w pierwszej połowie kontuzji doznał Mehdi Benatia. Osłabienia - podobnie jak w meczu ligowym z Borussią Dortmund - były aż nadto widoczne w poczynaniach ekipy Pepa Guardioli, która nie potrafiła przejść do ataku pozycyjnego i zdominować przeciwnika. Przeciwnie, spotkanie miało wyrównany przebieg, a momentami optyczną przewagę posiadali Aptekarze.
Klarownych sytuacji początkowo było niewiele, a pierwszą naprawdę dobrą okazję miał dopiero w 40. minucie Thomas Mueller - mistrz świata stanął oko w oko z Berndem Leno i uderzył wprost w niego. Z kolei po godzinie gry Robert Lewandowski popisał się ładnym strzałem głową, pakując piłkę do siatki. Sędzia uznał, że Polak faulował Omera Topraka i trafienia nie uznał, jednak wydaje się, iż była to błędna decyzja.Nieuznany gol Lewandowskiego: Puchar Niemiec: Bayer - Bayern: Nieuznany gol LewandowskiegoŹródło: TVP S.A.

Emocje na BayArena rozgorzał na dobre w 64. minucie, kiedy Manuel Neuer wygrał pojedynek z Karimem Bellarabim, zaś Leno w świetnym stylu wybronił strzał "Lewego". W końcówce regulaminowego czasu bliżej szczęścia byli Aptekarze, a zwłaszcza Julian Brandt, który posłał piłkę obok słupka, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę! Nieco wcześniej Neuera mocnym strzałem przetestował niezmordowany Bellarabi.

Żadna z drużyn nie zamierzała czekać na serię rzutów karnych, toteż w dogrywce tempo gry było dosyć wysokie. Stuprocentowej sytuacji w 98. minucie na gola nie zamienił w sobie znany sposób Mario Goetze. Bohater finału MŚ z trzech metrów uderzył w boczną siatkę, zamiast skierować futbolówkę do siatki! Mimo wysiłków obu stron, kolejnych wartych odnotowania sytuacji już nie odnotowano i Felix Zwayer musiał zarządzić egzekwowanie jedenastek.

Wymiana ciosów i szansa "Lewego": Puchar Niemiec: Bayer - Bayern: Wymiana ciosów i szansa "Lewego"Źródło: TVP S.A.

Bawarczycy perfekcyjnie uderzali z "wapna", a Leno - nawet jeśli wyczuwał intencje strzelców - nie był w stanie zatrzymać piłki przed linią bramkową. Podobnie jak koledzy nie pomylił się Lewandowski, a decydującą jedenastkę pewnie wykonał powracający do gry po rocznej przerwie Thiago Alcantara. Podopieczni Rogera Schmidta również oddawali dobrej jakości strzały, tyle że Neuer zdołał odbić futbolówkę uderzoną przez Josipa Drmicia w pierwszej kolejce.

Bayer odpadł z Ligi Mistrzów w 1/8 finału po rzutach karnych z Atletico (2:3). Wówczas presji nie sprostali Hakan Calhanoglu, Omer Toprak oraz Stefan Kiessling, a tym razem zupełnie bezradny okazał się Leno. W tym sezonie jedenastki okazały się zatem przekleństwem dobrze dysponowanej drużyny z Leverkusen, której pozostała walka z Borussią M'gladbach o miejsce na najniższym stopniu podium Bundesligi.

Alcantara tratuje Kiesslinga: Puchar Niemiec: Bayer - Bayern: Alcantara tratuje Kiesslinga. Czerwona kartka?Źródło: TVP S.A.

3:5 - Thiago

Bayer: Leno - Hilbert, Toprak, Spahić (90' Papadopoulos), Wendell - Bender, Rolfes (99' Calhanoglu) - Bellarabi, Castro, Brandt - Kiessling (90+4' Drmić).

Bayern: Neuer - Boateng (117' Badstuber), Benatia (34' Rode), Dante - Rafinha, Goetze, Alonso, Lahm (68' Thiago), Bernat - Mueller, Lewandowski.

Żółte kartki: Bender, Toprak, Papadopoulos (Bayer) oraz Dante, Thiago, Mueller (Bayern).

Rzuty karne: Bayer - Bayern: Zobacz rzuty karneŹródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bayern Monachium po raz trzeci z rzędu wygra Puchar Niemiec?