Premier League: Strzelanina na Villa Park

Aż sześć goli zobaczyli kibice w rozegranym awansem meczu Aston Villi z Queens Park Rangers. Trzykrotnie do bramki The Hoops trafił Christian Benteke.

24-letni Belg urodzony w Kinszasie dozował napięcie we wtorkowym spotkaniu. Napastnik Aston Villi strzelił dwa gole przed przerwą i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1. Christian Benteke po profesorsku wykończył krótkie akcje indywidualne. Dla Queens Park Rangers trafił w pierwszej połowie Matt Phillips po dośrodkowaniu Bobby'ego Zamory.
Po powrocie z szatni The Hoops odrobili stratę z nawiązką. W 56. minucie Clint Hill skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego, a w 78. minucie Charlie Austin sfinalizował strzałem wstrzelenie Phillipsa. Zrobiło się 2:3 i trybuny zamilkły. To jednak nie był koniec piłkarskiej karuzeli na Villa Park w Birmingham. W 83. minucie Benteke strzelił swojego trzeciego gola. Efektownego, podkręconym uderzeniem z rzutu wolnego.

Spotkanie zakończyło się remisem, co oznacza że Aston Villa zachowała trzypunktową przewagę nad Rangersami w tabeli Premier League. Drużyna z Londynu pozostała w strefie spadkowej.

Aston Villa - Queens Park Rangers 3:3 (2:1)
0:1 - Matt Phillips 7'
1:1 - Christian Benteke 10'
2:1 - Christian Benteke 33'
2:2 - Clint Hill 56'
2:3 - Charlie Austin 78'
3:3 - Christian Benteke 83'

Aston Villa: Guzan - Bacuna (75' Lowton), Vlaar, Clark, Richardson - Cleverley (81' N’Zogbia), Delph, Sanchez - Grealish (71' Cole), Agbonlahor, Benteke.

QPR: Green - Hill, Caulker, Onuoha, Isla (52' Traore) - Kranjcar (52' Henry), Barton, Sandro (70' Doughty), Phillips - Zamora, Austin.

Żółte kartki: Caulker, Kranjcar, Austin, Hill (QPR).