2. Bundesliga: Premierowy gol Waldemara Soboty i efektowne zwycięstwo FC St. Pauli

Wielkanocny poniedziałek okazał się niezwykle udany dla Waldemara Soboty i jego FC St. Pauli. Piraci rozgromili wyżej notowaną Fortunę Duesseldorf, opuszczając ostatnią pozycję w tabeli.

Waldemar Sobota po przejściu z Club Brugge do St. Pauli wystąpił w meczach 20., 21. oraz 23. kolejki, a jego zespół nie zdobył w nich ani jednego gola (dwa bezbramkowe remisy i porażka 0:1). Później reprezentant Polski doznał kontuzji i do gry powrócił dopiero w poniedziałek, kiedy hamburczycy w 27. rundzie podjęli Fortunę. [ad=rectangle] Bohaterem rywalizacji na wypełnionym po brzegi Millerntor-Stadion okazał się 20-letni debiutant Kyoung-Rok Choi. Koreańczyk w premierowym występie w 2. Bundesligi dwukrotnie znalazł sposób na Michaela Rensinga, a dodatkowo zaliczył asystę. Sobota pozostał w cieniu uzdolnionego napastnika, ale również miał powody do zadowolenia - w 40. minucie po podaniu Johna Verhoeka otrzymał piłkę na 10. metrze i strzałem w lewy róg bramki wykorzystał dogodną okazję.

Dla Soboty, który rozegrał pełne 90 minut, był to pierwszy gol w oficjalnym meczu w bieżącym sezonie (w 21. występie przy uwzględnieniu spotkań w Brugge), a drużyna Ewalda Lienena odniosła najwyższe zwycięstwo. St. Pauli w tabeli wyprzedziło VfR Aalen oraz Erzgebirge Aue i zajmuje obecnie pozycję barażową.

FC St. Pauli - Fortuna Duesseldorf 4:0 (3:0) 1:0 - Choi 9' 2:0 - Choi 16' 3:0 - Sobota 40' 4:0 - Buballa 51'